Civka wchodzi w e-sport

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Październik 2016
  • Komentuj 3

Nowa Cywilizacja zrobiła pierwszy krok w stronę e-sportu

Nowa Cywilizacja zrobiła pierwszy krok w stronę e-sportu

Szybkie tempo, dynamiczna rozgrywka i masa akcji nie są znakiem rozpoznawczym serii Cywilizacja. Nie przeszkodziło to e-sportowemu Team Liquid na zatrudnienie pierwszego w historii serii profesjonalnego gracza. Wieści na swoim Twitterze ogłosił właściciel drużyny Steve Arnhacet: ''Strategiczna głębia potrzebna do grania w Cywilizację nie ma porównania'' napisał  Arnhacet w oświadczeniu. ''Wielu uważa, że gra jest zbyt skomplikowana żeby miała szansę zaistnieć w e-sporcie. Ale wraz z ewolucją gamingowej społeczności, jesteśmy świadkami powstawania elitarnej grupy graczy, którzy aż się palą, żeby pokazać prawdziwy poziom swoich umiejętności'' Jednym z tych elitarnych graczy jest Stephen ''MrGameTheory'' Takowsky, czyli człowiek który zostanie pierwszym zawodowym graczem w Civkę w historii. Takowsky to jedno z najważniejszych nazwisk na współczesnej scenie Cywilizacji. Do niego należy większość rekordów w Cywilizacji IV, zajmuje też pierwsze miejsce w Civilization V International League.

Prędzej czy później my też trafimy do Civki

Prędzej czy później Polska też trafi do Civki

Jego dokonania i premiera szóstej odsłony serii skłoniły szefostwo Team Liquid do założenia pierwszej w historii serii drużyny e-sportowej. ''Cywilizacja zapewnia doskonałą platformę do pokazania przez graczy ich ''growego intelektu'' i czujemy, że Firaxis jest na krawędzi przeniesienia marki do e-sportu. Nieuniknionym jest, że Cywilizacja zajmie miejsce wśród najlepszych e-sportów świata'' napisał dalej Arnhacet. ''Bardziej niż jakakolwiek inna gra, Cywilizacja przez swój turowy gameplay wymaga efektywności na każdym poziomie'' tłumaczy swoją decyzję Arnhacet. Szybko zaznacza, że zatrudnienie Takowsky'ego to dopiero początek, bo Team Liquid planuje stworzyć całą drużynę złożoną z kilku graczy, której kapitanem zostanie właśnie Takowsky. ''Cywilizacja pozostaje najbardziej skomplikowaną grą na świecie i jestem wdzięczny za to, że mogę  być częścią organizacji, która podejmie wyzwanie (wprowadzenia Cywilizacji do e-sportu- przyp. red). Nie mogę się doczekać kiedy dołożę swoją cegiełkę do jednej z najwspanialszych e-sportowych drużyn świata i życzę naszym przeciwnikom dużo szczęścia'' napisał Takowsky. Z komunikatu na stronie Team Liquid dowiadujemy się także, że bardzo niedługo zorganizowane zostaną pierwsze turnieje, w których główną rolę odegra właśnie Cywilizacja VI.

Takowskyemu gratulujemy!

Takowskyemu gratulujemy!

[źródło: teamliquidpro.comgameinformer.com, kotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze