Zmiany w League of Legends

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Czerwiec 2014
  • Komentuj 25

League-of-Legends

O tym, że Riot Games planuje zmiany w swoim League of Legends wiadomo było od pewnego czasu. Update miał wprowadzić większą klarowność map i zmienić kilka potworów. Zgodnie z obietnicą modyfikacja właśnie trafia do League of Legends Public Beta Environment. Riot chce, aby LoL nadal niepodzielenie panował na e-sportowych arenach, wiąże się to jednak z koniecznością ciągłego usprawniania rozgrywki. Jednak jak wprowadzić zmiany jednocześnie nie zrażając do siebie starych wyjadaczy? W nowym Summoner’s Rift na pierwszy rzut oka niewiele się zmieni. Zasięg wieżyczek, rozmiary linii czy umiejscowienie NPCów nie będzie się niczym różnić od aktualnej mapy. Zamiarem Riot jest utrzymanie szybkiego tempa gry z jakiego słynie LoL przy jednoczesnym usprawnieniu gameplaya dzięki kosmetycznym zmianom na planszy. Zadaniem modyfikacji jest lepsze przyciąganie oczu gracza do najważniejszych w tym momencie akcji. Kiedy wywiązuje się walka mapa powinna być jedynie tłem wspomagającym gracza w rozgrywce.

league_of_legends___burning_heart_of_the_tempest_by_tanathe-d5u7y1s

Nie można było zapomnieć o widowiskowości LoLa, w końcu to ta gra króluje na większości streamów, a wielkie turnieje przyciągają milionowe widownie. Stąd zmiany w wyglądzie Summoner’s Rift, dla przykładu: zachodnia część mapy okupowana przez Barona Nashora będzie nosiła ślady jego aktywności, zobaczymy więc więcej zniszczeń a ziemia wydawać się będzie jałowa. Inaczej sprawa wyglądać będzie we wschodniej części która niedotknięta żadnym kataklizmem sprawia wrażenie zarośniętego starożytnego świata. Każda część mapy będzie się od siebie różnić, tak aby zarówno gracze jaki i widzowie mogli w sekundę zorientować się gdzie toczy się walka. Ma to być osiągnięte dzięki subtelnym zmianom kolorów każdej ćwiartki oraz charakterystycznym dla niej ułożeniem punktów orientacyjnych. Zmiany obejmą także potworki jakie zobaczymy na Summoner's Rift. Double Golems  zamieni się w Ancient Krug, Wight będzie  Grompem, a wilki przestają być zwykłymi wilkami stając się Greater Murk Wolf. Na razie nie wiadomo kiedy aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich, jeśli nie masz dostępu do PBE to możesz spróbować zgłosić się tutaj. Powodzenia : )

bundle-banner_0

http://youtu.be/FiSNHAJHu-c

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze