Zagłosujcie na nowego moba w Minecraft!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 30 Wrzesień 2020
  • Komentuj 0

Mojang postanowiło oddać losy przyszłej aktualizacji do Minecraft w losy graczy. Dobra, brzmi to niezwykle patetycznie, a w rzeczywistości to proste głosowanie na nowego moba, który trafi do gry. Tego typu akcja była już organizowana i deweloperzy po raz kolejny sięgają po sprawdzoną metodę. Tym razem jednak gracze nie do końca są zadowoleni z sytuacji. Dlaczego?

Minecraft nie doda trzech mobów – sami musicie wybrać, który trafi do gry!

Skąd całe to zamieszanie dookoła teoretycznie fajnej inicjatywy? Gracze Minecraft wskazują, że propozycje Mojang nie są jakieś specjalne. Do wyboru mamy Iceologera, Mooblooma oraz Glow Squid. Dwa z nich są pasywne, a jeden przyjazny, a do tego nie wszystkie wnoszą do zabawy coś więcej.

Iceologer na ten przykład to nowy przeciwnik z którym moglibyśmy walczyć. Urozmaiciłby zabawę w Minecrafta, ale nieprzygotowani gracze musieliby liczyć się z możliwością poniesienia łatwej śmierci. Korzysta z magii lodu, wygląda ciekawie i byłby pewnym urozmaiceniem w zabawie. Być może dropić będzie coś, jakąś broń, a może enchant, czy miksturkę? Możliwości jest sporo!

Moobloom z kolei to żółta krowa na której rosną kwiatki. Będzie miała interakcje z pszczołami, więc być może wpłynie to pozytywnie na produkcję miodu i wykorzystanie tego materiału w Minecraft. Jest to zatem również ciekawy wybór.

Na koniec mamy Glow Squid, czyli świecącą kałamarnicę. I tyle. Poważnie, Mojang potwierdza, że to stworzenie nie będzie miało większego zastosowania – będzie świeciło pod wodą i nic więcej. Jak zatem sami widzicie, gracze są niepocieszeni. Twórcy mogliby wprowadzić wszystkie stworzenia do Minecraft, a sam Glow Squid to coś, co nie wymaga żadnego, większego nakładu pracy. Modderzy już deklarują, że są w stanie w chwilę podmienić tekstury zwykłej kałamarnicy, aby wyglądała jak ta nowa, świecąca.

Teoretycznie zatem najrozsądniej jest wybierać pomiędzy Iceologerem oraz Moobloomem. Który z nich trafi do Minecraft? Przekonamy się w październiku. Głosowanie odbędzie się 3 października w trakcie Minecraft Live. Swoje głosy będzie można oddać w specjalnej ankiecie na Twitterze.

Na kogo oddacie swój głos? Ja zdecyduję się na żółtą krowę!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze