Żadnego PS5 na E3

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Maj 2018
  • Komentuj 1

Choć podobno egzemplarze deweloperskie następcy PS4 już trafiają do twórców gier, ale Sony jeszcze nie jest gotowe z pokazem nowej generacji.  O tym, że na E3 na pewno nie zobaczymy żadnego sprzętu od Japończyków mówi w podcaście szef Sony Worldwide Studios Shawn Layden

Rzeczywiście, od pewnego czasu krążą plotki mówiące, że następna generacja konsoli od Sony już znajduje się w rękach wybranych deweloperów. Wszystko po to, żeby mieli czas przygotować się i stworzyć warte uwagi tytuły startowe na PS5. W przypadku PS4 musieliśmy nieco poczekać zanim było w co na nim grać (Knacka nie liczę).

PS4 zadebiutowało 15 listopada 2013 roku, w tym roku minie już pół dekady odkąd bawimy się z obecną konsolą i wszyscy powoli gotują się na kolejną. Ale Shawn Layden z Sony zapewnia, że pokazu najnowszej konsoli na E3 na pewno nie będzie. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej (o ile mówicie po angielsku):

PlayStation Blogcast Episode 292: E3 Showcase Preview by PlayStation

Chairman of Worldwide Studios Shawn Layden joins us for a very special episode of PlayStation Blogcast where he shares new details on our E3 2018 showcase. Enjoy the show!

Layden mówi między innymi o tym, że jego firma planuje skoncentrować się na grach, a nie na sprzęcie. Przede wszystkim zobaczymy kilka nowości dotyczących The Last of Us- Part 2, Spider-Man, Ghost of Tsushima oraz Death Stranding.

Zdaniem Laydena to co pokażą sprawi, że będziemy zbierali szczęki z podłogi (w szczególności jeśli idzie o Spider-Mana), ale potrzebują też wytłumaczyć graczom o co dokładnie będzie chodziło w The Last of Us: Part 2.

A kiedy nowa konsola? Przed nami jeszcze Gamescom (choć pokaz PS5 akurat tam wydaje się bardzo mało prawdopodobny) oraz listopadowe Paris Games Week, tylko czy Sony będzie chciało pokazywać nowy sprzęt, tuż przed szaleństwem Świąt Bożego Narodzenia?

To kiedy ta prezentacja?

[źródło: soundcloud.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze