E3 2018 #6 Sony

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 12 Czerwiec 2018
  • Komentuj 3

Ta długa i pełna wrażeń noc już za nami. Przejdę od razu do rzeczy. Sony nie zdecydowało się na taśmowe pokazywanie trailerów jak Microsoft. Poszli bardziej w tę stronę, w która od jakiegoś czasu wędruje Ubisoft. Opowiedzieli o grach, pokazali gameplaye, nawet dobrali scenerie pokazów do gry! To robi wrażenie! Do tego pokazali swoje gry, których wcześniej nie oglądaliśmy na tegorocznym E3, dzieki czemu nie musieliśmy trzeci raz oglądać tych samych trailerów. Było naprawdę bardzo przyjemnie. Tym słowem wstępu przechodzimy do gier.


Piękna sala kościoła wystrojona pod wygląd tej z trailera. Cała gama nieopisanych emocji i spektakularna walka. Takiego The Last of Us 2 się spodziewaliśmy, i dokładnie takie otrzymaliśmy. Płynne zmiany trailerów na gameplay'e tylko służyły całości pokazu, a dodatkowe smaczki, jak kompozytor grający motyw główny z gry, tylko pogłebiały atmosferę (chociaż nie powiem, to było wyzwanie o tak późnej godzinie). W kolejnym tytule dużo się nie zmieniło, to dalej perfekcyjna gra. Każdy kto czeka na historię zaciera już niecierpliwie ręce. 


Ghost of Tsushima

Okrzyknięte przez czat wwschodnim Wiedźminem Ghost of Tsushima chyba wywarło na mnie największe wrażenie. Kombinacja różnych mechanik, fajnej walki, parkura i skrytobójstwa,  lekko melancholijny klimat i atmosfera wschodu, to wszystko zbudowało obraz bardzo dobrej gry. Gameplay charakteryzował się doskonałymi animacjami i wspaniałą pracą światłem. ''Hairworksy'' w ogonie konia wręcz hipnotyzowały. Absolutny faworyt to GOTY. Szkoda,  że bez przybliżonej daty premiery.


Death Stranding

Taki kurier gwiazd trochę nam się zrobił z tego Death Stranding biednego :D. Gwiazdorska obsada i fragment gry, który wprowadził jeszcze większą dawkę szoku niż trailer. Tak moi mili, Kojima się nie patyczkuje. Dziecko w probówce, symulator chodzenia, ale taki nie do końca. Czym jest ta gra, pytał czat? Co bierze Hideo? No nie znam odpowiedzi niestety, ale jedno jest pewnie. To zdecydowanie jedna z ciekawszych rzeczy, jakie zostały nam pokazane na tegorocznym E3. 


Spider Man

Człowiek pająk jak zwykle, jest z Marvela i dużo strzela. Pajęczyny rzuca, po ścianach skacze, a portfel płacze. Było poprawnie. Nie jestem fanką, ale poprzednie pokazy Spider Mana mi się bardziej podobały. 


Kingdom Hearts III - Ponownie

Wincyj Disneya! Wincyj Piratów! Trzy razy na tak, przechodzi dalej!


Control

Niepokojąco pozytywne wrażenie wywarł na mnie ten tytuł. Wiemy tyle co nic, ale podoba się bardzo. Bohaterka ewidentnie jest nadto uzdolniona, skoro potrafi modyfikować w takim tempie zarówno swoją broń, jak i otoczenie i kondycję fizyczną przeciwników. Przepiękna dziewczyna, niepokojące dźwieki trailera. Coś innego, coś ciekawego, razem z The Quiet Man od Square Enix chyba największe zaskoczenie (Nie Cyberpunk mnie nie zaskoczył, dokładnie tak go sobie wymarzyłam!).


Oprócz tego Sony pokazało trailer do DLC Destiny 2: Forsaken. Aktualizację do CoDa, Remake Resident Evil 2 oraz platformówkę Trover Saves the Universe, od twórców Rick And Morty. No całkiem całkiem muszę przyznać. Pojawił się również Nioh 2, action RPG, który ma sporo fanów, oraz bardzo intrygująca przygodówka od From Software, Deracine. Ponownie szkoda, że tylko VR, ale może warto będzie gdzieś obejrzeć?

 


To by było na tyle z tej konferencji. Przed nami jeszcze tylko Nintendo i dalsze nadstawianie uszu na słowo Cyberpunk. Grzejcie plejaki, będzie w co grać po tej konferencji!

Podsumowanie E3 zapewne na streamie, więc jeśli interesuje Was debata redakcji na ten temat to jutro podamy datę :).

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze