Z Blizzarda odszedł Jeff Kaplan

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 21 Kwiecień 2021
  • Komentuj 0

Czas płynie nieubłaganie, prawda? Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, jak lata mijają. Pędzą do przodu i nie patrzą za siebie. Pewnego razu budzisz się i uświadamiasz sobie, że ma już 19 lat, a World of Warcraft 17. Overwatch z kolei jest z nami od 5 lat. Nie dziwne zatem, że niektóre osoby odchodzą z firmy w której pracowały od 20 lat, prawda? Przykładem czegoś takiego jest Jeff Kaplan.

Jeff Kaplan pożegnał się z Blizzardem

W minionych latach wiele ważnych osobistości pożegnało się z Blizzardem. W zasadzie zespół, który był kiedyś głównymi założycielami studia, praktycznie nie istnieje. Stara gwardia rozeszła się, robiąc miejsce młodym. Jedni postanowili działać na własną rękę, inni wycofali się z rynku gier, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Teraz z Blizzarda odszedł Jeff Kaplan.

Jeff Kaplan pracował przy Warcraft 3 i World of Warcraft, ale także Project Titan. Teraz najbardziej kojarzony jest, jako game director Overwatch. Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość, że stan ten się zmienił, bowiem Jeff Kaplan zrezygnował z pracy w firmie. Powodów oczywiście nie znamy.

Jego miejsce zajął Aaron Keller, który pracuje w Blizzardzie od 2003 roku. Działał przy tych samych projektach co Jeff Kaplan, a teraz przejął jego spuściznę. Poinformował już, że Overwatch 2 dalej jest tworzone i rozwijane, a zmiany personalne nie wpłyną na wygląd oraz kształt gry.

Co z tych zmian kadrowych wyniknie? Ciężko orzec, czas po prostu pokaże. Miejmy nadzieję, że wyjdzie to na dobre zarówno dla Overwatch i Overwatch 2, jak i samego Blizzarda…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze