Xenonauts 2 sfinansowane

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 21 Czerwiec 2018
  • Komentuj 1

Goldhawk Interactive w ciągu kilku godzin osiągnęli swój cel. Pierwszy krok Kickstarterowej kampanii Xenonauts 2 wynosił prawie 70 tysięcy dolarów. I nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gra jest praktycznie gotowa i bez całej akcji crowdfundingowej.

Twórcy Xenonauts 2 podeszli do tematu trochę inaczej. Zamiast zbierać podstawowy budżet na grę, postanowili zebrać fundusze na doszlifowanie jej oraz ukierunkowanie w tę stronę, która najbardziej odpowiada fanom produkcji. Dzieki temu zamiast zaliczania kolejnych etapów w wymyślonej przez deweloperów kolejności, możemy zagłosować na kolejne etapy. Tym samym kształtując poniekąd produkcję tytułu.

Sama gra również wzbudza ogromne zainteresowanie, bo serwery Goldhawk, z których można pograć demo, nie wytrzymują, przez co twórcy zmuszeni są prosić o zasysanie go z plotformy GOG. A tylko podczas pisania tego tekstu wpłynęło na konto kampanii tysiąc dolarów.

Zanosi się na to, że Xenonauts 2 pobije wynik pierwszej kampanii z 2012 roku, w trakcie której udało się zebrać prawie 155 tysięcy dolarów.

Przejdź do Kickstartera.

Jeżeli chcecie stanąć na czele organizacji walczącej z kosmicznymi najeźdźcami, to demo możecie pobrać TUTAJ, a premiera zaplanowana jest jeszcze na ten rok na PC. Do pobrania będzie na Steamie i GOGu. 

[źródło: kickstarter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze