DIY Game Console - Pyxa

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 16 Luty 2019
  • Komentuj 0

PYXA to konsola Do it Yourself. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć, bo tak właściwie nie tworzymy jej od zera, a składamy w całość obudowę, podłączamy jeden kabelek i właściwie tyle. To co ją wyróżnia to sam pomysł i to, że na tym małym cudeńku możesz stworzyć również hybrydę swoich ulubionych retro gier. 

To jeden z tych małych, intrygujących pomysłów z Kickstartera, który znalazł swoją niszę. Dwieście osób uzbierało 20 tysięcy dolarów, żeby sfinalizować kolejny szalony pomysł Creoqode. Firma już wcześniej zaskoczyłą projektem NOVA, robotem, który pozwalał na praktyczną naukę kodowania i programowania sztucznej inteligencji.

PYXA również ma pomóc w nauce kodowania, poprzez tworzenie właśnych gier na podstawie skrawków retro tytułów takich jak Tetris czy Snake. Do tego trzeba ją własnoręcznie złożyć, co z pewnością musi być satysfakcjonujące. Creoqode ma w swojej ofercie również większy model, konsolę 2048, którą również można samemu zbudować. 

PYXa ma rozdzielczość 128 x 160 pixeli i procesor ATmega328P oraz wyświetla 18-bitową paletę barw. Programowanie opiera się o system Arduino, a przygotowany poradnik kodowania ma pomóc początkującym w stworzeniu pierwszej własnej gry.

Trzeba przyznać, że projekt ciekawy. Więcej o nim możecie przeczytać na profilu kampanii na Kickstarterze!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze