Budowanie bazy lotniczej podczas II wojny światowej

Szwajcarsko-polski deweloper Blindflug Studios ujawnił swój nowy projekt Ground of Aces, grę polegającą na budowaniu bazy w czasie II wojny światowej. Gra powstaje na PC, a jej premiera planowana jest na 2024 rok. Ruszyła już kampania na Kickstarterze, której celem jest wsparcie rozwoju projektu.

Budowanie bazy lotniczej podczas II wojny światowej

W Ground of Aces gracze będą mogli zbudować i zarządzać bazą lotniczą z czasów II wojny światowej, która jest zamieszkana przez zróżnicowaną obsadę pilotów i członków załogi. Choć gracze mają do dyspozycji niekończący się tryb swobodnej budowy, Kampanie teatru działań wojennych pozwolą im zapoznać się z II wojną światową i zagrożeniami, z jakimi musiały zmierzyć się bazy lotnicze oraz ich załogi, np. z historią Bitwy o Anglię.

Ground of Aces jest inspirowana grami typu base builder, takimi jak Rimworld i Going Medieval oraz grami strategicznymi o tematyce historycznej, takimi jak Hearts of Iron IV. Styl graficzny będzie ukłonem w stronę stylu "ligne claire" z francusko-belgijskich komiksów takich jak Biggles czy Buck Danny.

Główne założenia Ground of Aces:

  • Base builder w sercu: Twoja baza jest ułożona przez twoje własne wybory, a więc indywidualna i niepowtarzalna. Służy jako twój osobisty dom dla twoich samolotów i członków załogi.

  • Osobiste historie twojej załogi: Mieszkańcy bazy to nie tylko zasoby, to ludzie ukształtowani przez wojnę. Każda osoba ma znaczenie i posiada własną osobowość. Poznasz każdą postać w bazie i będziesz opłakiwał każdą stratę.

  • Marzenie dla miłośników lotnictwa: W trakcie całej kampanii uzyskasz dostęp do historycznie znaczących samolotów. Samoloty te będą miały części, które można ulepszać, a ponadto możesz je nawet zindywidualizować w swoim własnym stylu wizualnym.

  • Zanurz się w II wojnie światowej: przeżyj jej bitwy z perspektywy swojej załogi bazy lotniczej. Przygotuj się do misji, wyślij swoich pilotów i bądź gotowy na ataki wroga.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Ground of Aces.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze