Fanowski Starcraft ma moc!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Lipiec 2016
  • Komentuj 2
Pięć lat, kilka batalii z Blizzardem i 84 tysiące dolarów zebranych na Kickstarterze potrzebne było, żeby fanowski mod StarCraft Universe ujrzał światło dzienne. Trzecioosobowy eRPeG w świecie Starcrafta? Już możecie go pobrać! Kiedy pierwszy raz ogłoszono projekt w 2011 roku, mało kto myślał, że uda się ostatecznie doprowadzić go do końca. Przeszkód było mnóstwo, ale najpoważniejszą był sprzeciw prawników Blizzarda do wykorzystania jego świata przez niezwiązanych ze studiem ludzi. Twórcy moda trochę przy grze pogrzebali, zmniejszyli nieco jego skalę (Universe miał być de facto starcraftowym World of Warcraft), zmienili jego nazwę, a nawet ostatecznie dogadali się z Blizzardem, który dał zielone światło na dokończenie projektu. Okej, ale czym dokładnie jest StarCraft Universe? Może zamiast pisać pokażę Wam jak gra, bo chyba można nazwać ją ''osobną'' produkcją, wygląda w akcji?
Na swoim Kickstarterze twórcy z Upheaval Arts napisali, że chcieli połączyć elementy RPG rodem z WoWa, dodać do tego mechanikę walki zaczerpniętą z Diablo i podłączyć do tego system zarządzania statkiem z gry Faster Than Light - efektem tych prac jest właśnie StarCraft Universe, który wszedł wczoraj w fazę otwartej bety. Tutaj macie instrukcję jak do niej dołączyć. ''Chcieliśmy, żeby gra była całkowicie dubbingowana przez aktorów, z unikalną historią, własną sztuką i świeżą ścieżką dźwiękową'' napisali Upheaval Arts. Ocenę, czy im się to wszystko udało, pozostawię Wam. Fabularnie gra nie wpisuje się w wydarzenia, które miały miejsce w Starcrafcie, bo narracja korzysta z nowego, alternatywnego świata. Wcielamy się w niej w jednego z niedobitków, którym udało się przeżyć międzyplanetarne wojny. Jeśli nie macie StarCrafta, a chcielibyście Universe wypróbować to zawsze możecie sięgnąć po darmowy starter, a potem ściągnąć i zainstalować moda. Składa się on z czterech części, z czego pierwsze trzy są wprowadzającymi w grę tutorialami, a dopiero czwarta pozycja - SC Universe: Beyond Koprulu - jest tą  ''grą właściwą''. Dajcie znać jak ktoś z Was zdecyduje się ściągnąć i przetestować Universe. Na filmach widać, że sporo się tam dzieje: walki pojazdami, statkami powietrznymi, piechotą, czy aż 8 grywalnych klas postaci dają nadzieję, że mod - choć fanowski - może okazać się bardzo wciągającą produkcją. I to nie tylko dla fanów StarCrafta.

Starcraft jako trzecioosobowy eRPeG? Co Wy na to?

Starcraft jako trzecioosobowy eRPeG? Co Wy na to?

[źródło: indiegogo.comkickstarter.comkotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze