Wygląda na to, że powstaje odnowione Diablo 2

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Styczeń 2021
  • Komentuj 1

Staram się unikać plotek, bo to różnie z nimi bywa. Dzisiaj mówimy, że wyjdzie gra „X”, a jutro okazuje się, że wcale nie. Zresztą, ze źródłami tych doniesień  to też śmieszna sprawa. Jakiś deweloper coś tam powie i cyk, wszyscy się nakręcają. Potem okazuje się, że tytuł był w fazie wczesnego projektu i ostatecznie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Miejcie to zatem na uwadze, czytając poniższe doniesienia.

Activision Blizzard wchłania Vicarious Visions i ponoć pracuje nad Diablo 2 Resurrected

Było sobie Vicarious Visions. Możecie ich nie znać, ale portfolio mają całkiem niezłe. Pracowali przy Destiny 2, dostarczyli nam odnowione Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2. To nie jedyne ich sukcesy, na koncie mają ich znacznie więcej. Niemniej to rzeczy najnowsze, dlatego wspominam właśnie o nich. Dlaczego w ogóle temat tej ekipy został poruszony?

Vicarious Visions zostało wchłonięte przez Activision Blizzard. Co więcej, Blizzard wziął sobie około 200 pracowników z tej ekipy do siebie, więc w zasadzie to właśnie dla nich pracować będzie teraz Vicarious Visions. Ale nad czym…?

I tutaj przechodzimy do sfery plotek. Podobno ekipa Vicarious Visions oddelegowana została do kontynuacji prac nad odnowioną wersją Diablo 2 o podtytule Ressurected. Biorąc pod uwagę poprzednie dokonania zespołu, jest to całkiem możliwa opcja. Do tego teoretycznie daje ona gwarancję, że nowe Diablo 2 nie podzieli losu Warcraft 3: Reforged. Przynajmniej teoretycznie.

Warto jednak zaznaczyć, że omawiany projekt nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. Nie wiadomo zatem czy Vicarious Visions działa ramię w ramię z Blizzardem nad wskrzeszeniem Diablo 2, czy deweloperzy zajmą się czymś zupełnie innym. Czas pokaże!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze