Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Wrzesień 2017
  • Komentuj 1

Nie tak dawno temu Redzi wypuścili filmy z okazji 10. rocznicy istnienia serii gier Wiedźmin, a teraz serwis arhn.eu publikuje obszerny dokument o tym jak wyglądała droga Geralta od pomysłu na grę po światowy fenomen.

"Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina" to dwugodzinna produkcja, z której dowiecie się wszystkiego o procesie powstawania gry stworzonej na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin poraz pierwszy pokazał się światu na łamach  ''Fantastyki'' w 1986 roku jako praca nadesłana na konkurs organizowany przez miesięcznik. Od tego momentu Wiedźmin stawał się coraz bardziej popularny, Andrzej Sapkowski wydał opowiadania w formie książki, a historią zainteresowała się nawet TVP, która stworzyła na serial o Geralcie z Rivii. 

Graczy interesuje jednak najbardziej rok 2007 kiedy na nasze maszyny trafiła pierwsza gra CDP Red pod tytułem ''Wiedźmin''. ''Dziś "The Witcher" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jednak wówczas nikt nie spodziewał się, że będzie ona miała tak wielki wpływ na rynek gier wideo w Polsce i na świecie. to największy projekt w historii serwisu arhn.eu.'' napisali autorzy w opisie swojego dokumentu.

Na filmie będziecie mogli zobaczyć archiwalne zdjęcia i wypowiedzi twórców, którzy swoje trzy grosze do Wiedźmina dołożyli. Będą to między innymi Maciej Miąsik, Jacek Komuda, Ryszard ''Rysław” Chojnowski i kilku innych deweloperów, bez których Wiedźmin mógłby się w ogóle nie udać. Zobaczcie sami:

Jeszcze tylko słowo na koniec. Mam nadzieję, że podobało Wam się to co stworzył Arek wraz ze swoją ekipą. Jak napisano na YouTubie - prace nad filmem trwały ponad rok, a ''Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina'' nie udałby się gdybyście nie wspierali arnh.eu na Patronite. ''Możliwość jego realizacji zawdzięczamy naszym Patronom, których wsparcie w serwisie Patronite umożliwiło częściowe sfinansowanie projektu''. Jeśli więc chcecie, żeby takich dokumentów powstawało więcej, to może warto na Patronite zajrzeć.

[źródło: arhn.eupatronite.pl/arhneuyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze