Wszyscy chcą swoje ''Go''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Lipiec 2016
  • Komentuj 3

Inne firmy pozazdrościły popularności Pokemonów

Inne firmy też chcą mieć swoje Go

Pokemon Go szturmem wziął świat i na razie szaleństwo trwa w najlepsze. Inni deweloperzy pozazdrościli Nintendo oraz Niantic i już teraz planują swoje własne gry w stylu ''Go''.  Gdzie nie wejdziesz tam Pokemony. Nawet po otwarciu przysłowiowej lodówki można znaleźć w niej jakiegoś Cloystera czy Dewgonga. Słowem Pokemony są teraz na ustach wszystkich i przez pewien czas na pewno z nich nie zejdą. Ale wygląda na to, że idą dobre czasy także dla graczy, których niekoniecznie kręci łapanie Pokemonów. Archit Bhargava, szef marketingu studia Niantic, przyznał, że jego firma już teraz planuje wypuszczenie kolejnych gier opartych na rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Jak wyglądałaby gra AR w świecie Gry o Tron?

Jak wyglądałaby gra AR w świecie Gry o Tron?

Jego ''osobistą fantazją'' była by podobnie działająca do Pokemonów gra osadzona w świecie Gry o Tron, ale trudno to traktować jako zapowiedź (na razie). ''Westeros było by nakreślone na Ziemi, a gracz dołączyłby do rodu Starków czy coś takiego'' dodaje Bhargava. Ciężko, żeby na popularność gry Niantic nie zareagowała konkurencja, której pewnie kopara musiała opaść kiedy zobaczyła jak wielkim sukcesem, także finansowym, okazało się ''Go''. Dlaczego więc nie zrobić czegoś podobnego? Takie pytanie zadał sobie Ubisoft, który ustami swojego szefa Yvesa Guillemota, zapowiada, że gra wykorzystująca działanie Pokemon Go jest już w produkcji. Zaznaczył jednak, że nie będzie to ''dokładnie taki sam tytuł" jak dzieło Niantic. To tylko moje spekulacje, ale stawiałbym na coś wykorzystującego świat Watch Dogs 2.

Fani Harrego Pottera liczną na własne ''Go''

Fani Harrego Pottera liczną na własne ''Go''

To jeszcze nie wszystko. Także fani Harrego Pottera zapragnęli własnej gry AR czemu wyraz dali poprzez stworzenie petycji, która już teraz zebrała prawie 12 tysięcy podpisów. Ich pragnieniem jest, żeby gra oparła się o nadchodzący film ''Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć'' czyli historię eksperta od magicznych stworzeń imieniem Newt Scamander. W tej grze, podobnie jak w Pokemon Go, gracze polowali by na bestie jakie występują w świecie Rowling: smoki, hipogryfy, testrale, bazyliszki czy nawet udali się na poszukiwania siedmiu horkruksów. Kto będzie następny jeśli idzie o gry z rozszerzoną rzeczywistością? Blizzard? Electronic Arts? Bethesda? Patrząc na poziom hype jaki osiąga teraz Pokemon Go podobne mu produkcje od innych deweloperów wydają się tylko kwestią czasu. [źródło: ign.comindependent.co.ukthepetitionsite.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze