Harry Potter: Wizards Unite 21 czerwca!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 19 Czerwiec 2019
  • Komentuj 5

Harry Potter: Wizards Unite zadebiutuje pierwszego dnia lata, 21 czerwca. Czy nowa gra Niantic Labs powtórzy sukces Pokemon Go?

Tego dowiemy się już za kilka dni, bo do premiery Wizards Unite został zaledwie tydzień. Tak jak przy premierze Pokemon Go, które zadebiutowało na początku lipca 2016 roku, tak i przy mobilnym Harrym Potterze twórcy z Niantic postawili na początek lata. Do skonała pora, by wyruszyć na długie spacery starając się złapać dzikie pokemony, a teraz również przeżyć czarodziejskie przygody rodem z Hogwartu. 

premiera Harry Potter: Wizards Unite 21 czerwca 2019

Harry Potter: Wizards Unite - Premiera 21 czerwca na App Store (iOS) i Google Play (Android)

Żeby móc zamienić swoje urządzenie mobilne w różdżkę, trzeba spełnić podobne wymagania jak przy Pokemon Go. Dla telefonów z systemem Android jest to wersja oprogramowania 5.0 Lollipop i wyższa, a dla systemu iOS gra dostępna będzie od aktualizacji 10.0 i modelu iPhone 5s.

Harry Potter: Wizards Unite na Google Play

Harry Potter: Wizards Unite na App Store

Co nas czeka w grze z uniwersum Harrego Pottera od Niantic Labs i WB Games? Przemierzając świat realny z telefonem będziemy szukać śladów magii oraz napotykać postacie znane ze świata J.K. Rowling. W przeciwieństwie do Pokemon Go gra nie będzie polegała jedynie na łapaniu stworzeń i używaniu ich do walki, ale na rzucaniu czarów, wykonywaniu zadań, odwiedzaniu miejsc znanych z filmów i książek o Harrym Potterze oraz walce i oswajaniu magicznych stworzeń. Przede wszystkim jednak, zmierzymy się ze śmierciożercami Voldemorta, którzy czychać będą na nas na każdym kroku! Przez większą liczbę możliwych akcji i zadań do wykonania, gra będzie nieznacznie trudniejsza od Pokemon Go, ale według osób, które brały udział w testach wciąż sprawia dużo radości, a sama rozgrywka nie jest tak powtarzalna, jak w mobilnej grze o Pokemonach. 

Zobacz najnowszy trailer Harry Potter: Wizards Unite!

Dlaczego Harry Potter: Wizards Unite ma szansę pobić Pokemon Go?

Na gameplay'u poniżej widać, że gra po prostu wygląda doskonale. Dodatkowo osadzona jest chyba w najbardziej kultowym uniwersum, które kochają zarówno młodsi jak i starsi, a oryginalna ścieżka dźwiękowa z filmów o czarodzieju z blizną nadaje jej wyjątkowego klimatu, który zachęca do ponownego obejrzenia filmu. Do tego przeniesiono na mały ekran smartfonów mechanikę czarów znaną z pierwszych części gier o Harrym Potterze, czyli rysowanie symboli czarów. Im dokładniej to zrobimy, tym większą szansę powodzenia będzie miało nasze zaklęcie. Harry Potter: Wizards Unite będzie więc połączeniem wielu znajomych elementów, które sprawiały nam masę radości podczas czytania książek, oglądania filmów a później i podczas grania w pierwsze części HP.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze