WoW obniży swój maksymalny poziom?

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 21 Czerwiec 2019
  • Komentuj 2

Kilka dni temu gracze World of Warcraft mogli wypełnić specjalną ankietę. Blizzard pytał w niej, co sądzi społeczność tego MMORPG-a o redukcji maksymalnego poziomu. Całość sugerowała przy tym, że takie coś jest planowe i w przyszłości zostanie wprowadzone do gry. Jak możecie się domyślać, informacja o zredukowaniu maksymalnego poziomu w World of Warcraft wywołała niemałe poruszenie wśród graczy. Blizzard nie uraczył nas dokładnymi informacjami na temat „level squish” (tak nazwana została cała operacja), ale możemy spodziewać się, że w przyszłości coś takiego może mieć miejsce.

World of Warcraft ze zmniejszonym, maksymalnym poziomem

Gracze World of Warcraft wiedzą, że kolejne dodatki coraz bardziej podnoszą maksymalny poziom naszej postaci. Aktualnie, w Battle for Azeroth możemy zdobyć 120 poziom. To spora liczba, która może odstraszać potencjalnych graczy tego MMORPG-a. Weteranom raczej nie robi różnicy, ale nowe osoby na wieść o tym, że maksymalny poziom ustawiony jest tak wysoko, zwyczajnie odpuszczają.

Szczegół tkwi w tym, że zdobywanie maksymalnego poziomu w World of Warcraft to proces łatwy i wcale nie taki czasochłonny. Kolejne poziomy lecą w szybkim tempie, a człowiek nie zdaje sobie sprawy, że w ciągu godziny gry zdobył ich aż kilka. Niemniej działa tutaj magia cyferek z którą Blizzard postanowił walczyć.

Zmniejszenie maksymalnego poziomu jest prawie pewne.

Blizzard zmniejszając maksymalny poziom chce pomóc World of Warcraft

World of Warcraft jest ogromne i temu nikt nie zaprzeczy. Lata dodawania zawartości oraz kolejnych dodatków sprawiły, że dzieło Blizzarda znacząco rozrosło się. W efekcie jednak, przez wysoki maksymalny poziom, sporo starych atrakcji nie jest w ogóle używanych. Jedynie, aby zdobyć wygląd ekwipunku (transmogi), gracze cofają się do dawnych dungeonów czy rajdów.

Równocześnie, początkujący przelatują przez pierwsze poziomy. Strefy robiony są w ekspresowym tempie, a każdy, kolejny poziom nie daje nic specjalnego. Za wyjątkiem bariery co 15 poziomów, która udostępnia nam jeden talent. Blizzard przyznaje, że brak takich kamieni milowych sprawia, że expienie postaci okazuje się zwyczajnie nudne. Sprowadza się to do jak najszybszego wbicia maksymalnego poziomu.

Redukcja poziomów ze 120 pomoże World of Warcraft?

Jak zmniejszenie maksymalnego poziomu miałoby przysłużyć się World of Warcraft?

Aby World of Warcraft odżyło i nabrało głębi, Blizzard chce zmniejszyć maksymalny poziom postaci. Nie podano o ile, ale wiemy, że znacząco. Wyobraźcie sobie zatem tak o połowę. Zamiast 120 poziomu, musielibyście wbić tylko 60. Już na tym etapie działa czynnik psychologiczny, bowiem liczby te są od siebie tak różne, że poziom 60 nie brzmi tak strasznie, jak 120.

W tym wszystkim nie skrócony by został czas, jaki trzeba byłoby poświęcić w World of Warcraft, aby wbić niższy, maksymalny poziom postaci. Blizzard mówi wręcz o jego wydłużeniu. Równocześnie, mielibyśmy być lepiej wynagradzani za wbicie każdego poziomu, co wpłynęłoby pozytywnie na uczucie satysfakcji. Ponadto, zawartość gry byłaby dzięki temu żywsza i stare dungeony byłyby chętniej odwiedzane. Dlaczego?

Ekwipunek w World of Warcraft zacząłby pełnić bowiem większą rolę na niższych poziomach. Aktualnie liczy się jedynie sprzęt, który posiadamy na maksymalnym poziomie. Jakby proces przeskoczenia z jednego poziomu na drugi okazał dłuższy, wtedy zaopatrzenie się w lepszy ekwipunek stałoby się bardziej istotne. Równocześnie profesje znowu zyskałyby na znaczeniu.

Ankieta dotycząca redukcji poziomów w World of Warcraft.

Cała zawartość World of Warcraft miałaby zostać odpowiednio wyskalowana. Efekt końcowy miałby przypominać redukcję statystyk, jaka miała niedawno miejsce w dziele Blizzarda. Liczby zostały zmniejszone, a całość nabrała przejrzystości. Redukcja maksymalnego poziomu miałaby zostać przeprowadzona w podobny sposób i przysłużyć się królowi MMORPG. Przynajmniej teoretycznie.

Co Wy sądzicie o tym pomyśle? Spłyciłby niepotrzebnie World of Warcraft, czy jednak dzięki temu expienie nie stałoby się uciążliwym obowiązkiem?

Osoby zainteresowane fabułą World of Warcraft zapraszam do serii LOREnetka!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze