World of Warcraft PL? Nie do końca…

To mały krok dla Blizzarda, ale wielki dla polskiej społeczności World of Warcraft. O co chodzi? Otóż WoW otrzymał polski kanał na YouTube. Tyle wystarczyło, aby nadzieja na polonizację króla MMORPG na nowo odżyła w sercach fanów. Nic jednak nie zostało potwierdzone, chociaż pamiętajcie, że wszystko jest możliwe.

Jak dobrze pewnie wiecie, taki Overwatch, Hearthstone, czy Heroes of the Storm dostępne są w języku polskim i mają swoje ”rodzime” kanały na platformie YouTube. Blizzard kilkukrotnie pytany był przy różnych okazjach, czy do tego zacnego grona dołączy World of Warcraft. Jasnej odpowiedzi nigdy nie uzyskaliśmy, a całość zawsze kończyła się na ”wszystko jest możliwe”.

Sami widzicie, że pierwszy krok w tym kierunku został jednak poczyniony. Na YouTube dostępny jest już polski, oficjalny kanał World of Warcraft. Znajdziemy na nim przetłumaczone, wybrane cinematiki z gry oraz filmy specjalne. Oczywiście, zgodnie z polityką Blizzarda, dostaniemy również pełne tłumaczenie nazw własnych i imion postaci. Przywyknijcie zatem do Piekłorycza i Wichrogrodu – nie wspominając o prawdziwie cudacznym nazewnictwie.

Nie wiadomo, czy Blizzard pokusi się o więcej. Na ten moment tłumaczone są już komiksy, opowiadania, czy audiobooki. Niewykluczone zatem, że polonizacja World of Warcraft jest w drodze. Nie jest to informacja potwierdzona i na ten moment WoW PL to jedynie mrzonki.

Chociaż i tutaj nie do końca, bowiem przypominam o istnieniu projektu WoWpoPolsku. Jeśli zatem komuś zależy na lokalizacji tego MMORPG-a, to są ku temu odpowiednie narzędzia. Nieoficjalne co prawda, ale na bezrybiu i murloc ryba. Mrglrglmrglmrrrlggg!

[Źródło: Notka prasowa]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze