Wincyj cyberpunka – tym razem, jako ARPG

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 06 Styczeń 2021
  • Komentuj 0

Moda dotyczy również gier. Kiedy coś staje się popularne to w kilka chwil powstaje milion różnych wariacji, aby tylko skorzystać z nagłego zainteresowania tematem. Tak było z grami typu MOBA, z battle royale, z karciankami, czy Auto Chess. Tak było również z Among Us oraz Genshin Impact i najwidoczniej jest tak również z Cyberpunk 2077, a dokładniej z samym „cyberpunkiem”. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć nagłe zainteresowanie tym uniwersum/tą koncepcją świata?

The Ascent będzie grą ARPG w cyberpunkowym świecie

The Ascent będzie izometrycznym action RPG, który już na starcie zaoferuje możliwość multiplayerowej zabawy. Produkcja umiejscowiona została w cyberpunkowym, dystopijnym świecie. Za projekt odpowiada ekipa Neon Giant, a grę wyda Curve Digital. Czy warto czekać?

Cóż, opis jest zachęcający. Zaczynamy jako szeregowy pracownik, który traktowany jest jak niewolnik korporacji do której należy wszystko w zasięgu wzroku. Przychodzi jednak dzień w którym w wyniku splotu wydarzeń, małej (dużej!) katastrofy oraz zwyczajnego pecha, największe korpo, The Ascent Group, zostaje nagle zamknięte. I w tym momencie zaczyna się chaos, gdyż gangi i korporacje zaczynają walczyć ze sobą o dominację, a zwykli ludzie starają się w tym zamieszaniu po prostu przetrwać. My zaś musimy dowiedzieć się co spowodowało taki, a nie innych zwrot akcji.

Samo The Ascent stawiać ma na aktywną walkę podczas której trzeba będzie brać pod uwagę słabości przeciwnika, jak np. wzrost, czy ciężar. Dostaniemy szeroki zakres customizacji postaci, jak i różnorodne specjalizacje.

Produkcja wyjdzie gdzieś w 2021 roku na Xbox One oraz Xbox Series X/S. Do tego The Ascent dostępny będzie w ramach konsolowego Xbox Game Pass. Spokojnie, tytuł pojawi się również na PC za pośrednictwem Steama.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze