A po gameplay'u Cyberpunka...

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 28 Sierpień 2018
  • Komentuj 11

Wczoraj branża została zelektryzowana tajemniczym streamem REDów, który zakończył się pokazem gameplay'a, wcześniej przedstawionego prasie w trakcie i po targach E3. Pierwszy taki publiczny pokaz, to dowód dla tych, którzy do teraz wątpili. Gra ma się dobrze, i jest bliżej niż przewidywaliśmy (pożegnajcie wizję premiery w 2077!).

Chciałabym Wam powiedzieć, że mam odpowiedź na to najważniejsze pytanie, kiedy? Niestety, nikt jej nie ma. Jednak pewne informacje mogą zrodzić spekulacje co do daty, i dzisiaj chciałabym się nimi podzielić. Ale może najpierw rzućmy okiem na zapis ze streama!

I jak, podobało się? Komentarze i głosy społeczności są w znacznej mierze pozytywne i widać, że sposób promowania gry przypadł wielu do gustu, o czym świadczy ponad 40 tysięcy osób oglądających przez kilka godzin zwykły kod na ekranie streama, który poprzedzał prezentację.

Parę dni temu pojawiła się pierwsza naprawdę obiecująca informacja o grze. Można już ją przejść, więc główne prace zostały zakończone. Redakcja Engadget przeprowadziła przy okazji gamescomowego pokazu gry wywiad z twórcami, gdzie dowiedzieli się, że trzonowa historia jest już w całości gotowa, a teraz REDzi skupią się na implementowaniu questów pobocznych, testowaniu gry i poprawianiu błędów. Wydaje się więc, że jesteśmy bliżej niż dalej, prawda?

Jest jeszcze jedno tajemnicze źródło, które wykopano z prawdziwych czeluści internetu. Turecki sklep DurmaPlay wypuścił ofertę preorderowego zakupu Cyberpunka 2077 za niecałe 30 euro. Co jednak najważniejsze, na screenie widać, że data premiery wyznaczona jest na... 12 grudnia 2018 roku!

Czy to może być prawda?

Oczywiście ta data nie musi oznaczać dla nas absolutnie nic, chociaż takie przecieki zawsze wzniecają płomyczek nadziei. Jeśli jednak nie grudzień, to kiedy? 

Biorąc pod uwagę ilość prac, jakie są już za REDami, więcej niż prawdopodobna jest premiera w przyszłym roku. I tu odrobina historii studia. Wiedźmin pierwszy wydany został w październiku, Wiedźmin drugi w maju, Wild Hunt również w maju, pierwszy dodatek do niego Serca z Kamienia w październiku, a Krew i Wino znowu w maju. Widzicie w tym pewien system?

I teraz pytanie, czy celujemy bardziej w maj, czy bardziej w październik? Czy może jednak wyrobią się na święta w tym roku, robiąc nam prezent stulecia?

Biorąc pod uwagę, że kampania promująca grę trwa już jakiś czas (od pierwszego ''beep''), to przeciąganie jej w nieskończoność w końcu zniesmaczy ludzi. Pokazali nam gameplay, co prawda skrupulatnie przygotowywany na potrzeby pokazu, ale zawsze prawdziwy gameplay. Możemy więc spekulować, że maksymalnie pół roku potrwa przedstawienie nam daty premiery, zanim ludzie zaczną się denerwować, w końcu od czasu trailera minęły 2 miesiące, a to dopiero drugi film na temat gry, który przyszło nam obejrzeć. Wydaje mi się, że istnieją realne szanse na premierę w maju, chociaż jednak bardziej obstawiam na październik 2019.

Czy to będzie data kolejnej gry CDP RED? Dowiemy się w przyszłości, a teraz nacieszmy oczy tym, co nam pokazali.

[Źródła: durmaplay.comengadget.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze