WildStar został oficjalnie zamknięty

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 29 Listopad 2018
  • Komentuj 1

Już jakiś czas temu zapowiedziano, że serwery MMORPG-a WildStar zostaną w tym roku zamknięte. Termin wyznaczono na 28 listopada i wczoraj wybiły ostatnie godziny tego projektu. Niestety, gra została wyłączona i już nie można cieszyć się z bycia zwariowanym chomikiem, jeżdżącym w zmotoryzowanej kuli.

WildStar był ciekawą produkcją, ale popełniono sporo błędów przy jej projektowaniu. Po pierwsze informowano, że gra będzie rywalem dla World of Warcraft. Do tego dodano, że przy tytule pracują byli pracownicy Blizzarda. Automatycznie oczekiwania względem WildStara wzrosły. Jeszcze zapowiedź debiutu w modelu Pay-to-Play z możliwością kupna abonamentu za walutę z gry (tak, WildStar miał swój Token przed WoW-em). Czego chcieć więcej?

Dobrze poprowadzonej produkcji. Poważnie, WildStar obiecywał dużo, dostarczył sporo, ale zwyczajnie nie zapewnił tego, czego oczekiwano. Tytuł miał potencjał jako gra Buy-to-Play. Niestety, zdecydowano się na rywalizację z World of Warcraft, co w roku 2014 było totalnym nieporozumieniem.

MMORPG od Carbine Studios był wymagający, a jego dungeony oraz raidy należały do jednych z cięższych. Do tego system walki oferował dynamiczne doznania, ale na dłuższą metę nużył. Połączenie fantasy z sci-fi również sprawiło, ze świat Nexus był szaloną mieszanką wszystkiego. Obok kosmicznych zombie biegały humanoidalne króliki oraz zwariowane chomiki.

Jeśli ktoś pytałby mnie o zdanie, to powiedziałbym, że WildStar to klasyczny przykład przerostu treści nad formą. Gra wypakowana była rozwiązaniami, szybko rosnącym poziomem trudności oraz elementami, które zwyczajnie ze sobą nie współgrały. Tak, jakby deweloperzy wrzucili do kotła wszystkie szalony pomysły i postanowili w ten sposób uwarzyć grę.

Jednak nie wyszedł im cudowny eliksir Panoramixa, czego dowodem jest zamknięcie serwerów. Niemniej będę tęsknił, bo wbrew pozorom była to po prostu dobra gra. Szkoda również studia, które też zostało zamknięte. Mam nadzieję, że zobaczymy ich przy innym, lepiej przemyślanym projekcie MMORPG. Salut!

[Źródło: WildStar]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze