EVE ''free-to-play" Online

  • Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
  • Opublikowano: 02 Wrzesień 2016
  • Komentuj 1

Przyszli gracze free-to-play już rozgrzewają silniki swoich statków.

Przyszli gracze free-to-play już rozgrzewają silniki swoich statków

Nie tak dawno informowaliśmy o darmowym weekendzie w EVE Online. Tymczasem producent gry ogłosił, że ich flagowy tytuł przejdzie na model free-to-play w okolicach listopada bieżącego roku. O potędze modelu płatności za grę, bądź za możliwość grania w nią, przekonała się już nie jedna produkcja - ostatnim wielkim zwycięzcą zmiany polityki był tytuł Evolve, który dzięki temu zabiegowi zyskał drugie życie. Twórcy EVE Online którzy, jak sami stwierdzili, chcą udostępnić grę szerszemu gronu odbiorców, po 13 latach, przekonali się do ''darmowego grania".

Czy do EVE Online nadciąga totalny kataklizm?

Czy do EVE Online nadciąga totalny kataklizm?

EVE Online przejdzie na model free-to-play już za kilkadziesiąt dni, a zmianie tej będzie towarzyszyła premiera kolejnego dodatku. Nowy model dostępu do gry podzieli graczy na dwie grupy - Alfa i Omega. Do pierwszej z nich należeć będą wszyscy gracze, którzy nie zdecydowali się opłacić abonamentu, przez to ich zabawa będzie miała pewne ograniczenia - mniejsza liczba umiejętności i wolniejsze tempo ich zdobywania, a latać będą mogli tylko podstawowymi statkami. Gracze z grupy Omega, czyli płacący abonament, nie odczują bezpośrednio żadnych zmian w związku z wprowadzonym podziałem chyba, że nie opłacą miesięcznej ''daniny". Wtedy po prostu zostaną przeniesieni do pierwszego grona użytkowników. Warto zaznaczyć, że gracze w grupie Alfa będą mieć teoretycznie nieograniczony dostęp do świata oraz życia społeczności EVE Online, co może mieć nieprzewidziany w skutkach wpływ na każdy aspekt tej produkcji. Niemniej jednak, jedno pozostaje bez zmian w tym kultowym MMO: poziom trudności, który był, jest i zapewne jeszcze długo będzie pierwszym ''sitem" wśród osób, które chcą dołączyć do tej społeczności graczy.

Od listopada gramy za darmo!

Od listopada gramy za darmo!

[Źródło: eveonline.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze