Wiedźmingate

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Czerwiec 2014
  • Komentuj 37

579-geralt-z-rivii-wiedzmin

O tym, że trzeba dbać o bezpieczeństwo swoich danych w internecie przekonał się własnie CD Projekt RED. Pewien hacker uzyskał dostęp do konta Google jednego z pracowników i wykradł informacje na temat nie skończonego jeszcze Wiedźmina 3: Dziki Gon Nie powiem Wam gdzie możecie znaleźć te materiały, każdy kto umie korzystać z Google będzie w stanie do nich dotrzeć w ciągu kilku sekund. Powody są dwa: po pierwsze jakby nie patrzeć pochodzą one z kradzieży, a takich praktyk na pewno nie pochwalamy. Po drugie zawierają one naprawdę ogromne spoilery (łącznie z zakończeniem!!) i pewnie większość z Was będzie chciała sama zagłębić się w świat gry i odkryć jak zakończyła się przygoda Geralta. Ale oprócz tego pokazało się kilka ciekawych informacji, które nie są związane z fabułą, a jakością i dostępnymi funkcjami. A o tym pewnie chcecie wiedzieć coś więcej. Wiemy już, że w Wiedźminie 3 odwiedzimy 5 lokacji, oprócz prologu zobaczymy jeszcze Skellige, Novigrad i No Man’s Land. O piątej nie będę pisał, powiem tylko że wrócimy do miejsca które mieliśmy już okazję oglądać w poprzednich Wiedźminach.

The_Witcher_3_Wild_Hunt_Last_man_standing-1152x648

W wykradzionych danych znalazła się również informacja dotycząca liczby modeli NPCów. Tych głównych ma być 34, a mniej ważnych aż 64. Oprócz tego wiemy już jakie potwory Geralt będzie musiał pokonać. Całą listę znajdziecie w internecie (jeśli chcecie grzebać), zdradzę tylko że jest naprawdę długa i nikt z fanów sagi Sapkowskiego nie powinien narzekać. CD Projekt dużo starań dołożyło by Wiedźmin 3 otrzymał bardzo dobry soundtrack, wiemy już że w grze zostanie wykorzystane ponad 170 utworów muzycznych. O tym, że wersja na Xboxa One będzie wspierać SmartGlass i wykorzystywać Kinect Voice Commands było już oficjalnie wiadomo. Co jest zaskoczeniem to funkcja “commentary mode”, choć nie do końca wyjaśniono na czym ona polega. Prawdopodobnie będziemy mogli przejść Wiedźmina 3 z dodatkowymi komentarzami do gry umieszczonymi w niej przez CD Projekt. Będzie to coś na kształt edycji reżyserskiej w filmach DVD. Jeśli idzie o konsolę PS4 to użycie DualShock 4 i wszystkich jego funkcji oznaczone jest jako ''możliwe''.

witcher-3-wild-hunt-hd-wallpaper-3

W dokumentach można także znaleźć informacje dotyczącą wersji na PC. CD Projekt wie, że będzie ona różnić się od wersji konsolowych bo będzie najładniejsza, ale z tego nikt nigdy nie robił żadnej tajemnicy. Dowiadujemy się również, że wersja Alpha już śmiga na PCtech, twórcom pozostało rozwiązanie kilku problemów z drobnymi bugami i niespodziewanymi zawiechami. A teraz już zupełnie serio. Uważajcie na materiały, które znalazły się w sieci. Większość z nich zawiera spoilery, które mogą popsuć Wam grę. Najlepiej nie szukajcie tego co dokładnie szykują dla nas w CD Projekt. Po co psuć sobie i innym zabawę? Tak na marginesie, kto trzyma super tajne informacje na temat światowego hitu na czymś tak prozaicznym i dostępnym dla mas jak Google docs? Tyle się teraz mówi o polityce prywatności Google i tym, że panowie z Mountain Valley regularnie czytają naszą pocztę. Jako fan gier komputerowych cieszę się, że wiem nieco więcej o Wiedźminie 3, choć wkurza mnie że dowiedziałem się w taki sposób. Ale cóż, mleko się wylało. Pozostaje wierzyć w uczciwość graczy i mieć nadzieję że CD Projekt naprawi błędy w swoim systemie bezpieczeństwa, tak aby więcej nie dochodziło do takich sytuacji.

The-Witcher-3

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze