Cyberpunk z Kickstartera

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 04 Październik 2018
  • Komentuj 3

Pamiętacie pierwszy trailer Cyberpunka? Wszyscy mieli już swoją wizję mrocznego tech-noir i klasycznych elementów gatunku. Ostatecznie koncepcja REDów trochę się różni od wyobrażeń fanów, ale po swojemu jest rewelacyjna. Jeśli jednak chcieliście, to macie! The Nothing powinno chwycić za serca wszystkich fanów Deus Exa.

Dystopijne Los Angeles w roku 2108. Prawdziwy, trzecioosobowy RPG w klimacie cyberpunku. Czego można chcieć więcej? Może tylko datę premiery? Niestety, projekt jest na etapie bardzo wczesnej, koncepcyjnej alfy. Żeby ukończyć projekt twórcy potrzebują naszego wsparcia, dlatego The Nothing zawitało niedawno na Kickstartera, gdzie postara się uzbierać 600 tysięcy dolarów. Kwota ogromna, ale już nie takie zbiórki osiągały cel na kampaniach crowdfundingowych.

Bardzo klimatyczna gra otrzyma oprawę muzyczną Rona Wassermana, twórcy muzyki do Power Rangers i X-Men, możecie posłuchać fragmentu na filmiku poniżej. Oprocz klimatycznego soundtracku w grze pojawić się mają latające pojazdy, system EMP służący augmentacji, będący jedną ze ścieżek rozwoju naszego bohatera Dresdena. Oczywiście nie zabraknie typowych elementów RPG, takich jak crafting, eksploracja i bogate kwestie dialogowe z NPCami. 

Fajnie prezentuje się już teraz hakowanie. Możemy podmieniać widoki kamer, łamać zabezpieczenia i zwykłe kody cyfrowe.

The Nothing na Kickstarterze

Co ciekawe, grę tworzy jednosobowe studio w postaci Matthew R. Walsha, który w razie potrzeby zatrudnia dodatkowe osoby do mniejszych projektów. Jednak to on odpowiada za koncepcję gry i jej wygląd finalny. Walsh zapewnia, że gra będzie posiadała 12 możliwych zakończeń, a scenariusz będzie bardzo plastyczny. Możemy być zarówno bohaterem jak i złoczyńcą, krzywdzić bliskich (oni nas również) oraz odwiedzać wszystkie możliwe budynki, nawet te, które wydają się zamknięte. Czysta eksploracja, co rozwija nowe ścieżki przed naszym bohaterem.

Jeżeli chcecie zapoznać się z historia The Nothing oraz problemami z jakimi mierzył się Matthew przy jej tworzeniu, to zapraszam na Kickstartera, gdzie możecie również wspomóc jej produkcję. 

The Nothing na Kickstarterze

[Źródła: kickstarter.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze