Widzieliście zwiastun ''Korony Królów''?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Listopad 2017
  • Komentuj 6

Doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego trailera nowego serialu TVP pod tytułem ''Korona Królów''. Rzeczywiście patrzymy na polską wersję ''Gry o Tron''?

''Korona Królów'', czyli nowy serial TVP przedstawiający Polskę w czasach panowania Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka, od momentu pierwszego fotosa z planu budzi kontrowersje. Mówiono o kiepskiej scenografii, niezbyt trafionych kostiumach i źle dobranych aktorach. Czego dokładnie się czepiano? Zobaczcie zdjęcia z planu:

Co tu dużo mówić, zdjęcia z planu wywołały małą burzę, a internauci nie zostawili na serialu suchej nitki. Mało kto uwierzył, że TVP będzie w ogóle wstanie nawiązać do serialowych hitów zza oceanu, a co dopiero stworzyć pełnoprawny serial poziomem zbliżonym choćby do wspomnianej już ''Gry o Tron''.

Tymczasem prawdziwą inspiracją ''Korony'' nie jest serial HBO tylko emitowany na antenie TVP turecka produkcja ''Wspaniałe stulecie'' traktująca o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Serial Telewizji Publicznej, podobnie jak swój turecki pierwowzór, będzie historyczną telenowelą. 

Początkowo premiera miała mieć miejsce już w listopadzie, ale filmowcy przesunęli datę pierwszej emisji na początek przyszłego roku. Jednocześnie dostaliśmy pierwszą, oficjalną zapowiedź serialu. Rzeczywiście będzie tak źle jak się wszyscy spodziewamy?

I jak? Miejscami ''Korona Królów'' faktycznie wygląda jak nieco podrasowana wersja mających już dziś ponad 60 lat ''Krzyżaków'' Aleksandra Forda, ale ogólnie wygląda nie najgorzej. ''Korona'' rzeczywiście odniesie sukces? Jak myślicie?

[źródło: youtube - TVP]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze