Stranger Things pozostanie niedokończone?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Wrzesień 2018
  • Komentuj 3

W sobotę gruchnęła wiadomość: Telltale zamyka swoje podwoje, a ponad 200 pracowników musi szukać nowego zajęcia. Szkoda, bo to zasłużone studio tworzyło właśnie grę na podstawie hitowego serialu Netflixa pod tytułem Stranger Things. Chcecie zobaczyć fragmenty z rozgrywki?

The Wolf Among Us, Batman, Borderlands, Gra o Tron, Minecraft: Story Mode czy w końcu The Walking Dead tworzone przez Telltale kojarzą chyba wszyscy fani gier przygodowych. Więcej tytułów raczej nie zobaczymy, bo Telltale zostało zmuszone zamknąć swoje podwoje. Firma stara się jeszcze znaleźć partnerów, którzy pomogliby im dokończyć ostatni sezon TWD, ale na tym chyba koniec.

Akcja gry miała dziać się po wydarzeniach z drugiego sezonu

Choć Tellatele zostało zamknięte, to do sieci zaczęły wycieka fragmenty ich niedokończonego Stranger Things. Trzeba zaznaczyć, że owe fragmenty nie pochodzą z żadnych oficjalnych telltalesowych źródeł, tylko zaczęły krążyć po Reddicie i 4chanie. Tak, nie zawsze są to wiarygodne źródła, choć akurat pokazane tam fragmenty wydają się prawdziwe - zwłaszcza, że pokazały się na fali postów byłych pracowników Telltale, którzy dzielili się historiami ze swojej byłej pracy.

Nie zostało zatem nic innego jak zobaczyć ''co by było gdyby''. Na gameplayach zobaczycie Willa, jednego z głównych bohaterów Stranger Things, jego mamę Joyce oraz potwory z ''Drugiej strony''. Gra wygląda też nieco ładniej niż pozostałe gry studia, choć rewolucji raczej nie zapowiadała. Zobaczcie:

Seems legit?

Graficznie jest nieco lepiej

Nieco inaczej miały wyglądać opcje dialogowe

Down Under nie daje o sobie zapomnieć

Klimat serialu jak najbardziej zachowany

Ale, ale! Dla Stranger Things jest jeszcze nadzieja. bo Netflix chyba nie myśli o porzuceniu projektu. W komentarzu dla serwisu Polygon przedstawiciele Netflixa wyrażają żal z powodu zamknięcia studia, ale zaznaczają, że nadal szukają sposobów, aby przenieść ten tytuł do świata wirtualnej rozrywki.

Będziecie tęsknić za Telltale? 

[źródło: polygon.compcgamesn.comreddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze