Anime League of Legends będzie zacne, zobaczycie!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 13 Czerwiec 2021
  • Komentuj 0

League of Legends to bez wątpienia wielka gra. Niepodzielnie rządzi w gatunku MOBA od dziesięciu lat, nakręciła e-sport  tak, jak kiedyś StarCraft i Counter-Strike, a do tego jest to tytuł o którym niemal każdy słyszał. Mniej chwalebną zasługą jest morze łez i tona soli, które League of Legends wywołuje u graczy każdego dnia, ale skoro tytuł ten wciąż gromadzi przy sobie miliony chętnych, to coś w nim musi być. Ja osobiście preferuję Heroes of the Storm, ale nadal szanuję League of Legends i obserwuję jego uniwersum Runeterra, które będzie aktywnie rozwijane.

Anime o League of Legends musi być hitem! Netflix, nie popsuj Arcane!

League of Legends otrzyma sporo gier w przyszłości. Mamy już karciankę (Legends of Runeterra) oraz Auto Chess (Teamfight Tactics), a w drodze jest turowe RPG (Ruined King) oraz bijatyka. Gdzieś tam na horyzoncie majaczy również MMORPG z którym wiążę wielkie nadzieje. Poważnie, jeśli jakiś projekt ma kopnąć w tyłek ten gatunek i ruszyć go z miejsca to właśnie coś od Riot Games. Znane uniwersum, znane studio, znani pracownicy (Ghostcrawler) oraz ogromne zaplecze finansowe.

To musi się udać, a przynajmniej taką mam nadzieję – będę w tym przypadku niepoprawnym optymistą. Podobne oczekiwania mam również względem animacji ze świata League of Legends o nazwie Arcane. Za Arcane odpowiada Riot z Netflix, a ten ostatni bywa kontrowersyjny. Różnie to z Netflix jest, czasami wychodzi coś dobrze, czasami słabo. Jeśli chodzi o anime to już w ogóle parabola emocji oraz jakości.

Ostatni fragment Arcane pozwala mi jednak wierzyć, że ten projekt się uda, a przynajmniej od strony warstwy wizualnej. Powiem szczerze, że kocham stylistykę Arcane, podoba mi się kierunek artystyczny i jestem mega ciekaw, jak zostanie poruszony wątek Jinx oraz Vi. Mam nadzieję na spójną i wciągającą historię oraz trzymam kciuki, aby autorzy nie chcieli wciskać nam żadnej propagandy ideowej, czy politycznej, a zaoferowali autentyczną historię.

Liczę również na sporo akcji, bowiem z tak wybuchowymi postaciami aż prosi się, aby Arcane zaoferowało dynamiczne starcia. Serial animowany Arcane pojawi się na Netflixie już jesienią 2021. Nie wiem jak Wy, ale ja czekam!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze