Warsztat - stwórz własny tryb gry w Overwatch

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 25 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Jeff Kaplan pojawił się na YouTubie w kolejnym odcinku dzienników deweloperskich, w których prezentuje nowości z gry Overwatch. Wczoraj zapowiedział nowe narzędzie, które już znajduje się na serwerach testowych. Zobaczcie, czym jest Warsztat i jakie możliwości dodaje do gry!

Czym jest Warsztat Overwatch?

Przede wszystkim jest to profesjonalne narzędzie moderskie, które pozwoli na wykreowanie własnej rozgrywki. Można zabawić się zdolnosciami bohaterów, można zabawić się trybami gry, np. przez wprowadzenie zasad wyrównujacych rozgrywkę w Tajemniczych Bohaterach, o co fani już dawno prosili. Można również przykładowo wprowadzić tryb ''podłoga to lawa'', który podpala graczy jak tylko dotkną ziemi. Ogólnie możliwości jest ogrom, a wszystko zależy od pomysłowości graczy.

Ponieważ Workshop jest profesjonalnym nardzędziem skryptującym, nie każdy będzie mógł skorzystać z jego możliwości. Jednak jeśli macie znajomego, dla którego skryptowanie gier nie jest wiedzą tajemną, to może Wam stworzoną przez siebie grę w prosty sposób linkiem udostępnić. Na pewno znajdą się chętni do grzebania w grze, więc z czasem w całej sieci i na nowym dziale forum otwartym specjalnie pod Warsztat pojawi się mnóstwo gotowych gier do przetestowania.

Oczywiście pierwsze co obstawiam to tryb battle royale. ;] 

Dodatkowo oprócz Warsztatu na PTR pojawiły się już poprawki do Baptiste'a i pola minowego Hammonda.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze