W Overwatcha dzięki DJ Hero

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Wrzesień 2016
  • Komentuj 1

YouTube ma często szalone pomysły

YouTube ma często szalone pomysły

Lucio, najbardziej muzykalna postać w Overwatchu, nie może być kontrolowana za pomocą zwykłej nudnej klawiatury jaką mamy wszyscy. Youtuber WhyBeAre pomyślał: skoro gram DJ'em to powinienem nim sterować za pomocą DJ-skiego sprzętu. Skąd się bierze moda na ogrywanie gier za pomocą najdziwniejszych kontrolerów? Tego nie wiadomo, ale faktem jest, że na streamch i YouTube coraz częściej możecie spotkać zapaleńców, którzy przenoszą granie na naprawdę inny poziom. Tak było w przypadku chłopaka, który wbił 100 poziom w World of Warcraft grając tylko i wyłącznie za pomocą maty do tańczenia. Nie mniejszego bzika miał inny śmiałek, który zdecydował, że najlepiej w Skyrima to gra się ziemniakami - podłączył kilka pyr do kompa i viola. O ile pomysły dwóch poprzednich kolegów z ich tytułami nie miały nic wspólnego to WhyBeAre zdecydował się na hardcore'owy role-play. Jego ulubiona postać w blizzardowskim Overwatchu to będący DJ-em Lucio. Dlatego podłączył pod komputer zestaw do DJ Hero by w ten sposób brać udział w starciach:
Jak przyznaje autor pomysłu, inni gracze mają mieszane odczucia w związku z jego kontrolerem. Zachwyceni jego pomysłowością są Ci, którzy grają przeciwko niemu. Ci, którzy mieli nieszczęście zagrać razem z WhyBeAre'm powodów do radości nie mają, bo sterowany w ten sposób Lucio wielkim pożytkiem dla drużyny nie jest. Dlatego autor swoje umiejętności najczęściej trenuje przeciwko botom. Brawa za to. Dlaczego kontroler do DJ Hero nie za bardzo spisuje się przy FPSach? Odpowiedź nasuwa się sama: brak możliwości celowania w dół albo górę, chodzenia na boki czy skakania. No i... jest kontrolerem do DJ Hero, czyli ruch postaci na ekranie uzyskujemy poprzez kręcenie obrotowymi talerzami co nie jest ani specjalnie dokładne, ani wybitnie szybkie. Niemniej jednak WhyBeAre jest zachęcany przez swoich widzów by nadal próbował swoich sił z padami pasującymi do wybranego bohatera. Lucio ma DJ-ejkę, McCree'm powinniśmy zagrać przy pomocy jakiegoś pistoletu, a D.VA musiałaby dostać jakiś joysitck do mechów. Chętnie bym coś takiego zobaczył.

D.VA z takim sprzętem?

D.VA z takim sprzętem?

[źródło: news.mmosite.com, pcgamesn.com, pcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze