Funkcje społecznościowe Overwatch

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 17 Lipiec 2018
  • Komentuj 1

Od kilku tygodni w grze dostępne są nowe opcje, które mają poprawić komfort grania. Wiadomo, gry sieciowe wiążą się z nerwami i rywalizacją, ale, jak widać, da się ograniczyć niepoprawne zachowania graczy. Na dowód Kaplan dostarczył nam pierwsze statystyki, które przemawiają za nowymi funkcjami społecznościowymi.

System pochwał i wyszukiwania gier to dwie metody Blizzarda na upilnowanie bardziej temperamentnych graczy. Pierwszy z nich pozwala na zdobywanie i rozdawanie pochwał, w zależności od roli w grze. Pochwały można rozdać trzy na grę. Przyznajemy je za takie rzeczy jak inicjatywa, w domyśle dla osób, które pomagają w wygraniu i ustalają taktyki, w praktyce rozdawana osobom, które robiły w grze najwięcej, a ich ulty zmieniały diametralnie sytuację na punkcie. Za grę zespołową, w zamyśle twórców dla osób, które dopasowywały się do teamu i grały zespołowo, w praktyce dla tych osób z teamu, które najlepiej grały wedlug nas, oraz za sportowe zachowanie. Ta ostatnia może być przyznawana również przeciwnikom, więc jeśli w Waszym teamie nikt nie zasłużył, a team przeciwny po skopaniu Wam tyłka grzecznie podziękował za grę, to najczęściej właśnie oni dostaną zieloną pochwałę.

Działa to o tyle dobrze, że najwięcej pochwał zbierają tanki i healerzy, co zachęciło trochę ludzi do ogrywania tych postaci. Trzeba się jednak nieustannie pilnować, bo poziom pochwał może ulec zmianie i zostać wyzerowany, jeśli przykładowo zostaniemy zgłoszeni. 

Drugi system, LFG, pozwala nam dobrać team tak, by nie wkurzać się na skład randomowo dobranego rankeda oraz szybkiej gry. Jeśli chcemy grać w typowym ustawieniu 2x2x2, to tak nam dobierze drużynę. Dzięki temu zmniejszyła się liczba awantur na czacie ''XXX zmień tę Wdowę na tanka!'', '' Nie, sam se zmień'', i innych takich historii, które często kończyły się wyzwiskami i trollowaniem gry.

Jak widać po statystykach zamieszczonych przez Kaplana na forum, nie trzeba było długo czekać na pierwsze pozytywne efekty. Może graczy zachęciła do poprawnego zachowania informacja o nagrodach za osiąganie wyższych poziomów pochwał? Tego nie wiadomo, ale faktycznie rzadziej obserwuje się wylew frustracji naszych teammate'ów.

[Źródła: us.forums.blizzard.compcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze