Warcraftów nie odświeżą

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 08 Listopad 2016
  • Komentuj 2

Warcraft: Ors and Humans dziś już radochy by nie sprawił, nawet odświeżony

Warcraft: Ors and Humans dziś już radochy by nie sprawił, nawet odświeżony

Podczas BlizzConu odbył się panel dyskusyjny, w którym pytano Franka Pearce'a  z Blizzarda o ewentualne remastery Warcrafta I i II. ''Lepiej zrobić coś nowego niż odkopywać skamieliny'' pada odpowiedź. Remastery stały się ostatnio modne. Age of Empiers III, Skyrim czy wciąż świeżutkie Modern Warefare to tylko niektóre z głośnych tytułów, które doczekały się odświeżenia. Na BlizzConie padło pytanie czy Blizzard również zamierza przeprowadzić ''facelifing'' swoich hitów sprzed lat. Żeby nie przeciągać - nie mamy na to na razie co liczyć. Chociaż Blizzard nadal posiada wszystkie kody źródłowe i niezbędne narzędzia do tego by któregoś z Warcraftów odnowić, to jak powiedział Pearce, lepiej zostawić skamieliny w ziemi i zająć się czymś zupełnie nowym. Dlaczego? Współzałożyciel Blizzarda podaje kilka powodów. Po pierwsze jego firma ma ograniczone zasoby. Albo poświęcą się pracom związanym z remasterem któregoś z klasyków, albo dodadzą coś do World of Warcraft czy Overwatcha. Dla Blizzarda odpowiedź jest oczywista - wolimy rozwijać nasze najnowsze tytuły.

Blizzard stawia na nowsze tytuły

Blizzard stawia na nowsze tytuły

Drugą sprawą jest sama rozgrywka obu wspomnianych Warcraftów, która choć zachwycała dwie dekady temu, to dziś nie zrobiłaby na graczach wielkiego wrażenia. ''Udało się im (deweloperom Blizzarda - przyp.red) odpalić Warcrafta 1 w okienku. Zagrałem w niego. Warcraft: Orcs & Humans byś świetny jak na swoje czasy, ale uwierzcie mi - dziś już taki szałowy nie jest'' mówi Pearce i dodaje, że nie ma planów wskrzeszenia starych RTSów. Ale! Chwilę po tych słowach na scenę wskakuje kolejny z współzałożycieli studia Mike Morhaime i dodaje ważne słowa: ''póki co''. ''Kochamy RTSy, ale w tym momencie koncentrujemy się na rozwijaniu StarCrafta II'' mówi Morhaime dla magazynu Game Informer. Z ust Morhaime'a pada jeszcze jedno bardzo ważne zdanie: ''Kocham to, że jest tyle pasji wokół Warcrafta IV. Chciałbym w jakimś momencie w przyszłości zobaczyć Warcrafta IV, ale obecnie się na tym nie koncentrujemy'' Także nici z remasterów i na razie nici z Warcrafta IV. Cóż, nudzić się z Blizzardem i tak pewnie nie będziemy.

O czwartej odsłonie Warcrafta możemy na razie zapomnieć

O czwartej odsłonie Warcrafta możemy na razie zapomnieć

[źródło: eurogamer.com, gamespot.com, gameinformer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze