Odświeżają Starcrafta!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Marzec 2017
  • Komentuj 2

Blizzardowi się nie spieszyło, ale jest!

Blizzardowi się nie spieszyło, ale jest!

Blizzard postanowił, że na wakacje odda w nasze ręce remasterowaną wersję jednej z najważniejszych gier w historii - oryginalnego StarCrafta. Gra ma być przygotowana na następne ''20 lat zabawy''. StarCrafta nie trzeba specjalnie przedstawiać - w legendarnego kosmicznego RTSa, wydanego w 1998 roku, grał chyba każdy. Dość powiedzieć, że gdyby nie StarCraft i jego popularność w Korei Południowej, dzisiejszy e-sport mógłby wcale nie byłby prężnie rozwijającą się branżą z widowiskami oglądanymi przez miliony widzów na całym świecie. Cóż, 19 lat na karku to w grach komputerowych całe eony i StarCraft, choć nadal może być traktowany jak wzór, jeśli idzie o mechanikę i balans rozgrywki ( a obie te rzeczy w remasterach pozostaną niezmienione!), to jednak pod względem grafiki i efektów dźwiękowych odstaje od dzisiejszych standardów. Ale to się zmieni! Blizzard oficjalnie zapowiedział, że tego lata na nasze komputery trafi w pełni zremasterowana i, co ważne, całkowicie darmowa wersja StarCrafta. Odświeżenia doczeka się naturalnie warstwa dźwiękowa (nagrane od nowa dialogi!), gra dostanie nowe cutscenki i aż 13 wersji językowych, w tym, uwaga, uwaga, także polską! Do tego dojdzie wsparcie dla 4K, zresztą różnicę między starym, a remasterem widać gołym okiem:
Przy okazji remastera podstawki, nowej wersji doczeka się także znakomity dodatek w postaci StarCraft: Brood War. Ulepszenia obejmą również opcje internetowe gry, dzięki temu swoje zapisy gry będziemy mogli umieszczać w chmurze, a poprawiony matchmaking pozwoli na łatwiejsze znalezienie partnera do gry. Co dalej z remasterami od Blizzarda? W kolejce czeka choćby Warcraft, gra popularnością niemal dorównująca, a w niektórych kręgach nawet przebijająca, popularność StarCrafta. Niestety, póki co, na więcej się nie zanosi, starszy producent Pete Stillwell z Blizzarda powiedział, że na ten moment w sprawie swoich klasyków nic więcej do ogłoszenia nie mają.

Trzej przyjaciele z boiska!

Trzej przyjaciele z boiska!

[źródło: StarcraftPL, eu.blizzard.com, pcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze