W gry z Plejki zagrasz na PC

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Sierpień 2016
  • Komentuj 3

To już oficjalne

To już oficjalne

Uncharted, God of War czy seria Ratchet & Clank - te tytuły PCtowcy mogli co najwyżej pooglądać w internecie. Ale nadchodzi zmiana. I to wielka zmiana. Ponad 400 tytułów z PS3 staje się dostępne na blaszakach! I nie jest to żadna plotka czy wymysł kogoś na reddicie, kto jakoby słyszał/widział, że Sony niedługo pozwoli na odpalanie swoich gier na PC. Informacja oficjalnie wisi sobie na blogu PlayStation, o żadnej ściemie nie może więc być mowy. Tak, Sony pozwala właśnie PCtom na dostęp do biblioteki ponad 400 gier z PS Now.

Trochę gierek do wypróbowania się znajdzie

Trochę gierek do wypróbowania się znajdzie

Co prawda do Polski usługa jeszcze nie trafiła, ale po takiej zapowiedzi nie wyobrażam sobie, żeby ten stan rzeczy długo się utrzymał. Od dziś z zasobów PS Now i gier na PS3 korzystać mogą Brytyjczycy, Holendrzy i Belgowie, ale kraj zamieszkania to nie jedyne obostrzenie, które wprowadza Sony. Każdy kto będzie chciał wypróbować sobie dajmy na to Uncharted 3 na swoim blaszaku, będzie musiał zadbać o jego odpowiednią moc. Sony podaje, że bez 3.5 GHz Intel Core i3 albo 3.8 GHz AMD nie ma nawet co próbować. Do tego wymagane jest jeszcze 2 GB pamięci RAM i łącze internetowe o prędkości minimum 5Mbps. Dlaczego? PS Now streamuje gry na nasze urządzenie, stąd potrzeba zapewnienia odpowiedniej szybkości internetu.

Podpinamy adapterek i wszystko hula jak złoto

Podpinamy adapterek i wszystko hula jak złoto

Ale jak mamy grać? Przy pomocy myszki i klawiatury? O tym Japończycy też pomyśleli ogłaszając wypuszczenie specjalnego adaptera do DualShock 4, który trzeba podłączyć do portu USB. Dzięki niemu pad od Sony będzie działał bezprzewodowo, a gracz będzie mógł korzystać z wszystkich jego funkcji. Żadnych kabelków (choć pada można oczywiście podłączyć i w ten sposób), żadnego kombinowania ze sterownikami - podłączamy adapter i wszystko działa. Cena gadżetu? 25 dolców. Żeby było wszystko jasne: Sony mówi o Playstation 3, słowem nie wspomnieli o ''czwórce'', także w najnowsze tytuły ze stajni Sony na pewno nie pogracie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypróbować wspomniane już Uncharted czy The Last of Us co i tak powinno być gratką dla każdego, kto określa się mianem ''gracza''. W Stanach, gdzie usługa działa dwa lata, abonament PS Now wynosi 20 dolarów, czyli niecałe 80 złotych za miesiąc dostępu do kilku setek tytułów. Tanio? Czy jak na polskie warunki to jednak znacząca kwota? A jeśli Now w końcu pojawi się w naszym kraju, to czy możliwość pogrania w niektóre legendarne tytuły na PS3 skłoni PCtowców do wykupienia abonamentu?

PS Now nagle dużo bardziej atrakcyjne

PS Now nagle dużo bardziej atrakcyjne

[źródło: blog.us.playstation.complaystation.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze