Valve stawia ultimatum

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Lipiec 2016
  • Komentuj 1

Ceny niektórych skórek można liczyć w tysiącach dolarów

Ceny niektórych skórek można liczyć w tysiącach dolarów

Sceną CS:GO wstrząsnęło ostatnio kilka skandali związanych z hazardem i obstawianiem skórek. Valve się obudziło i postanowiło zakończyć ten proceder.  Valve najwyraźniej nie podoba się, że są łączeni z uprawianym -głównie przez nieletnich- hazardem. Sprawą TmarTn2 i ProSyndicat'a, którzy założyli stronę CSGO Lotto, żyła chyba połowa internetu. Obaj panowie czerpali spore zyski ze swej strony, ale słówkiem nie zająknęli się, że to właśnie oni są jej właścicielami. Reprezentujący firmę Newella prawnik Karl Quackenbash, wysłał do 23 stron zajmujących się podobnym do CSGO Lotto procederem wezwanie do zaprzestania działalności w ciągu 10 dni. Jeśli właściciele stron zignorują pismo, to Valve nie zamierza się zbytnio patyczkować. ''Powinieneś natychmiast zaprzestać korzystania z kont Steam w celach komercyjnych. Jeśli nie zrobisz tego w czasie dziesięciu dni, Valve podejmie wszystkie możliwe środki, włącznie ze skasowaniem twoich kont możecie przeczytać w tekście pisma.

O sprawie z hazardem słyszał każdy gracz CSGO

O sprawie z hazardem słyszał każdy gracz CSGO

''Do prowadzenia biznesu korzystacie z kont Steam i musicie dostosować się do regulaminu Steam Subscriber Agreement” napisano dalej. Valve zaznacza, że wykorzystując konta Steam można prowadzić jedynie działalność niekomercyjną, a przecież na stronach typu CSGO Lotto (już zamkniętej), CSGO Wild czy CSGOBig zarabia się krocie. Valve ewidentnie próbuje ograniczać starty wizerunkowe jakie zadał mu skandal z ''hazardem dla nieletnich''. Amerykanin John McLeod postanowił oskarżyć przed sądem Valve o ''stworzenie, prowadzenie i czerpanie zysków z nielegalnego rynku hazardu online”. Są już pierwsze reakcje na pismo od prawnika Valve. Wspomniany już CSGOBig opublikował wiadomość, w której informuje, że ''czasowo zawiesza swoją działalność''. Szybko jednak podkreśla słowo ''czasowo'' oraz to, że serwis już niedługo wróci do internetu.

Czy serwisy utrzymają się mimo ultimatum od Valve?

Czy serwisy utrzymają się mimo ultimatum od Valve?

[źródło: drive.google.com, pcgamer.compolygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze