18 mln $ za złe recenzje

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 18 Wrzesień 2016
  • Komentuj 3

Digital Homicide chyba postradali zmysły

Digital Homicide chyba postradali zmysły

Nie za bardzo wiadomo co studio Digital Homicide chce osiągnąć, ale własnie pozwało 100 użytkowników Steama na łączną kwotę 18 milionów dolarów, za to, że Ci wystawili ich grom bardzo słabe recenzje. Valve musiało zareagować.  Serio, co Digital Homicide (DH) chce osiągnąć? Twórcy takich ''hitów'' jak Paranormal Psychosis, Gnarltoof's Revenge czy Krog Wars, mają pretensje do około setki użytkowników Steama, którzy zdecydowali się opublikować negatywne recenzje ich gier w serwisie Newella. W pozwie deweloperzy domagają się ujawnienia prawdziwej tożsamości recenzentów i uzyskania od nich 18 milionów dolarów odszkodowania. Za co, zdaniem DH, należy się taka kwota? Oczywiście za starty jakie zostały spowodowane przez graczy - w końcu negatywne opinie na Steamie niejednego potencjalnego kupca odwiodą od wydania pieniędzy na dany tytuł. Ilość niepochlebnych ocen była najwyraźniej tak wielka, że Digital Homicide zdecydowało się na ten, co tu dużo mówić, równie dramatyczny co głupi pomysł.
Reakcja Steama na pozew DH wobec swoich użytkowników była natychmiastowa: kończymy z tym studiem wszelką współpracę, a wszystkie ich gry znikają z naszej platformy. Jako powód zerwania współpracy Valve podaje ''wrogie zachowanie wobec klientów Steama''. Krótka piłka. Zresztą nie jest to pierwszy raz kiedy Digital Homicide próbuje ''bronić swojego honoru'' na drodze sądowej. YouTuber Jim Sterling został przez nich oskarżony o zniesławienie i spowodowanie start finansowych. DH żąda od niego... ponad 10 milionów dolarów odszkodowania. Wszystko dlatego, że Sterling o ''znakomitych'' grach Digital Homicide mówił tak:
Sprawa jest poważna, w końcu w grę wchodzą ogromne pieniądze, ale Sterling wydaje się być pewny swego: ''Byłoby niemądre mówić teraz zbyt dużo'' powiedział YouTuber w rozmowie z Kotaku w marcu. ''Wszystko co teraz mogę powiedzieć to to, że zajmuję się tą sytuacją i jestem jej całkowicie świadomy''. Czy Digital Homicide ma dość pary, żeby starać się wyciągnąć pieniądze od Sterlinga oraz 100 użytkowników Steama? Chęci na pewno im nie zabraknie, ale wydaje mi się, że każdy sąd z głową na karku bardzo szybko odrzuci ich pozew. Skończy się na tym, że nie będzie ani pieniędzy z pozwu, ani pieniędzy z gier, a ekipa Digital Homicide będzie musiała zmienić branżę. Ale na głupotę i chciwość co poradzisz? Nic nie poradzisz. [źródło: gameinformer.comkotaku.comgoogle.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze