CS:GO z milionem równocześnie zalogowanych graczy

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 15 Marzec 2020
  • Komentuj 0

CS:GO to jedna z najpopularniejszych strzelanek sieciowych na rynku. Sama seria jest niezwykle zasłużona i generalnie to legenda wśród gier. Nie ma o czym zresztą gadać, to dzięki niej e-sport się rozwijał, powstały pewne standardy i generalnie wiele można o dobrego o dziełu Valve powiedzieć. Teraz z kolei udało mu się przekroczyć magiczną barierę miliona równocześnie zalogowanych graczy.

CS:GO nigdy nie miało się lepiej – milion graczy równocześnie!

Skąd jednak to nagłe zainteresowanie CS:GO. W zasadzie na wzrost popularności gry Valve składa się kilka czynników. Po pierwsze, od jakiegoś czasu tytuł ten dostępny jest w modelu Free-to-Play. Możecie zatem grać bez przeszkód, co oczywiście odbiło się na populacji cheaterów i oszustów, ale wiadomo – każda moneta ma dwie strony.

Drugim czynnikiem był Danger Zone, czyli battle royale w obrębie CS:GO, który został wbrew pozorom ciepło przyjęty. Nie wygryzł/zastąpił głównej gry, a stał się dla niej dodatkiem. Dodatkiem cały czas rozwijanym i ulepszanym – przyznaję, sprawuje się całkiem nieźle. Do tego oczywiście dochodzi również najnowsza operacja, wprowadzająca po raz pierwszy możliwość dowolnej wymiany skórek postaci.

Niemniej największym czynnikiem nagłego wzrostu popularności CS:GO są dwa, inne elementy. Nazywają się COVID-19 oraz Valorant. Ten pierwszy to zaraza, która opanowała świat (tak w skrócie) o czym zresztą nie zamierzam Wam truć – sami dobrze to wiecie z pierwszej ręki. Generalnie z powodu kwarantanny ludzie siedzą w domu i grają. Rozsądne zachowanie, które jak widać przydało się również CS:GO.

Valorant z kolei to nowa gra od Riotu która mocno przypomina CS:GO. Zainteresowanie jest ogromne i ludzie muszą czekać do wakacji, aby otrzymać możliwość ogrania tego tytułu. Co zatem mają robić w międzyczasie? Oczywiście, że ćwiczyć swoje umiejętności w grze na której ewidentnie Valorant był wzorowany!

Koniec końców znajdujemy się w miejscu w którym CS:GO podobno swój złoty czas ma za sobą. Mimo to właśnie po ośmiu latach od premiery, wielu zmianach, sporej ilości problemach, przebija magiczną barierę miliona równocześnie zalogowanych graczy. Gratulacje i życzę jeszcze lepszego wyniku!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze