Valve pozwane!

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 25 Czerwiec 2016
  • Komentuj 15

To tylko piksele...

To tylko piksele...

Noże, kolorowe bronie, czy nawet naklejki. Może i są to po prostu piksele, ale wiąże się z nimi zysk. A gdzie znajdziemy pieniądze, tam znajdziemy hazard... który zdenerwował jednego z graczy. Jeśli ktoś chciał spróbować szczęścia w rozmaitych ruletkach czy obstawianiu meczy, miał do tego łatwy dostęp. Oczywiste jest, że w końcu dorwała się do tego młodzież, a nawet dzieci, które napędzane rządzą zysku, przepuszczały kolejne sumy, pod postacią skórek. Michael John McLeod ze Stanów Zjednoczonych ostatnimi dniami pozwał firmę Valve o stworzenie, prowadzenie i czerpanie zysków z ''nielegalnego rynku hazardu online". W dokumencie, który znajdziecie tutaj, możemy zauważyć, o co Valve zostało oskarżone. Mowa o świadomym współudziale, propagowaniu, utrzymywaniu i ułatwianiu powstawania stron takich jak: CSGODiamonds, CSGOLounge oraz OPSkins.

Nie dajmy się zwieźć możliwością łatwego profitu!

Nie dajmy się zwieść możliwością łatwego profitu!

A co najbardziej przeszkadza oskarżycielowi? Cytując: ''W eSportowej gospodarce hazardowej skórki są jak żetony w kasynie, które mają wartość pieniężną poza samą grą ze względu na zdolność przekształcenia ich bezpośrednio w realną gotówkę". Mało tego, McLeod wspomina, że wiele ze stron, które umożliwiają hazard skórkami, nie ma ograniczeń wiekowych, co sprawia, że ''działanie Valve i innych oskarżonych jest jeszcze bardziej skandaliczne". Spytacie pewnie, dlaczego dopiero teraz ktoś postanowił poruszyć ten temat? Można spekulować, że wpływ na to miała przeszłość McLeoda, który przyznał, że swoimi czasy jako nieletni (i potem już dorosły) kupował i obstawiał swoje skórki, aż - co wydawało się nieuniknione - stracił wszystkie. Jak dla mnie, ograniczenie wiekowe na tych stronach załatwiłoby wszystko, ponieważ większość ludzi ''bawiących" się w te sprawy to młodzież, która często nie zna wartości pieniądza. A jakie jest Wasze zdanie? Czy odpowiednie władze powinny zainteresować się hazardem w CS:GO? [źródła: pl.scribd.com, polygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze