Twórcy Wieśka z nową grą

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Kwiecień 2016
  • Komentuj 4
Jak wygląda życie po Wiedźminie? Chyba całkiem nie najgorzej! Część zespołu odpowiedzialnego za Wieśka przeniosło się do studia Fool's Theory, a efekty ich pracy możemy podziwiać na trailerze nowego izometrycznego RPGa o nazwie Seven: The Days Long Gone. Trailer trafił do nas za pośrednictwem IGN i jest to pierwsza okazja żeby zobaczyć Seven w akcji. Jak wspomniałem na wstępie grę oglądać będziemy w rzucie izometrycznym co stanowi ukłon w stronę graczy pamiętających jeszcze Baldur's Gate'y czy pierwsze Fallout'y. Ale nie macie się co martwić, Seven nie zapowiada się na odświeżoną kalkę klasyków żerującą na naszej nostalgii. Wystarczy zerknąć na pokazany gameplay. Widać na nim jak kierowany przez gracza bohater za nic ma sobie ściany, poręcze i inne przeszkody, przez które przeskakuje z wielką łatwością. Miejscami gra bardziej przypomina jakiegoś Assassin's Creed'a, a nie starego poczciwego Baldura. Widzimy choćby klasyczne ''morderstwo z powietrza'' i wykorzystanie do poruszania się zawieszonych nad planszą lin.

Gra nawiązuje do klasyki, ale odgrzewanym kotletem nazwać jej nie można

Gra nawiązuje do klasyki, ale odgrzewanym kotletem nazwać jej nie można

Jeśli idzie o samą akcję to wiemy, że gra zabierze nas do zrujnowanego świata Peh. Bohaterem gry jest bliżej nam nieznany człowiek, którego celem jest po prostu przeżyć. Peh został dotknięty przez kataklizm na ogromną skalę, ale twórcy na razie nie wyjaśnili dokładnie co się stało. Wiemy za to, że w świecie Seven najnowsze zdobycze techniki współistnieją z wynalazkami rodem ze średniowiecza. A co z tymi twórcami Wiedźmina? Kiedy wejdziecie sobie na stronę Fool's Theory to znajdziecie tam informację, w której studio stwierdza, że jego pracownicy są weteranami produkcji AAA, w tym Wiedźmina II i III, którzy chcieli nieco odpocząć i zaszyć się gdzieś w górach południowej Polski. Dowiecie się także, że scenarzystą Seven jest Brytyjczyk Stephen Rhodes, który pracował między innymi właśnie nad hitem CD Projektu. Seven: The Days Long Gone nadal nie ma żadnej, nawet przybliżonej, daty premiery. Cieszyć się nią będą mogli jedynie gracze na komputerach osobistych. [źródło: ign.com, seven-game.comfoolstheory.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze