Twitch kładzie arcymistrza

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Wrzesień 2016
  • Komentuj 1

600 uczestników czatu vs jeden arcymistrz

600 uczestników czatu vs jeden arcymistrz

Szachy jakąś specjalnie dynamiczną grą nie są, a gamplay nie zmienił się od kilkuset lat. Tymczasem można zrobić tak, żeby szachy były interesujące. Jak? Sprawdzić kto wygra: arcymistrz szachowy czy grający przeciwko niemu czat na Twitchu. Pure Chess to kolejna gierka, w której gracze mogą sobie połupać w szachy. Nie pisałbym o niej gdyby nie to, że jej deweloperzy z RipStone przygotowali dość ciekawy sposób na jej promocję - postanowili na jednym krześle posadzić arcymistrza szachowego Simona Williamsa, drużyną przeciwną kierować miał czat na Twitchu. Czat grał na zasadzie głosowania - ruch, który uzyskał najwięcej głosów był wykonywany na szachownicy. Wynik dwóch pierwszych starć? Williams wygrywa oba. W przypadku drugiego starcia zakrywa sobie nawet oczy i gra nie widząc szachownicy. Ale jak sam mówi oba spotkania kosztowały go sporo nerwów. Ale to starcie numer trzy przejdzie do historii.

Williams chyba myślał, że czeka go spacerek

Williams chyba myślał, że czeka go spacerek

Wtedy właśnie czat, w sile 600-set ludzi, pokonał szachowego arcymistrza! ''Idę sobie popłakać trochę w rogu'' powiedział organizatorom Williams, kiedy czat dokonał ostatniego, zwycięskiego, ruchu. ''Skąd wzięliście tych ludzi? Zagrali jak najlepsi szachiści'' nie krył swojego zdziwienia Williams. Jak arcymistrz szachowy mógł przegrać z czatem na Twitchu? Powodów wydaje się kilka, a najważniejszym spośród nich wydaje się powiedzenie ''co dwie głowy to jedna''. Co prawda tutaj potrzebne było aż 600 głów. Drugą sprawą o jakiej nieśmiało się mówi to to, że czat mógł... troszkę oszukiwać. W sieci bez problemu znajdzie się trainery i pokazówki najlepszych zagrań i dla danego układu pionków na szachownicy. Możliwe jest, że niektórzy na Twitchu korzystali z tego typu możliwości, ale nikt nikogo za rękę nie złapał. Nie jest to pierwszy raz, kiedy czat na Twitchu organizuje się w jeden ''organizm''. Były już akcje w stylu przechodzenia Dark Souls, czy wspólnego grania w Pokemony. Telltale nawet pozwala czatowi na pomoc w podejmowaniu decyzji w swoim Batmanie. Ale takiego szachowego pojedynku świat jeszcze nie widział. Internety górą! Aha, zapomniałbym! Jeśli chcecie zobaczyć cały, kilkugodzinny pojedynek Williams vs. Twitch to służę pomocą: Watch live video from on www.twitch.tv [źródło: gamerant.com, twitch.com, nzgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze