Twierdza DOTA 2 zdobyta

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Sierpień 2017
  • Komentuj 4

Gra Brendana Greena i Bluehole pobiła DOTA 2 na jej własnym podwórku - na weekend PUBG miał na Steamie więcej jednocześnie grających niż flagowa MOBA Valve.

Użycie wobec PUBGa słowa ''sukces'' chyba nie do końca oddaje to co się obecnie dzieje. Kosztująca 30 Euro, niedokończona i będąca ciągle w Early Access gra, to obecnie jeden z największych hitów Steama. Tytuł sprzedaje się jak ciepłe bułeczki (8 milionów kopii od marca) i ewidentnie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Umarł król, niech żyje król?

Niech świadczy o tym miniony weekend, kiedy PUBGowi udało się przekroczyć kolejną ważną granicę i pokonać miłościwie panującą na Steamie DOTA 2. W szczycie grę Greena jednocześnie odpaliło ponad 877 tysięcy graczy, o 25 tysięcy więcej niż MOBA Valve.

Żeby nie było jednak aż tak słodko. Z PUBGa wychodzi czasem jego ''wczesnodostępność''. Deweloperzy szybko podchwycili doniesienia o swoim sukcesie i postanowili podzielić się nim w sieci. Tweeta jednak szybko usunieto.

''"#1 on @steam_games! Thank you all, once again, for the continuing support you are showing the #PUBG team <3",

Dlaczego ekipa PUBGa wywaliła ten wpis? Sprawa jest prosta - kilka chwil później padły serwery gry:

Póki co nic nie wskazuje, żeby Battlegrounds miało zamiar zwolnić - wręcz przeciwnie. W ten weekend rozegrano Gamescom Invitational Squad Tournament, czyli pierwsze esportowe zawody w PUBGa z pulą nagrór wynoszącą 350 tysięcy dolarów. Do tego gra niedługo ma otrzymać nowy update wprowadzający pustynną mapę, a Brendan Green powiedział, że ''za punkt honoru'' bierze sobie wyprowadzenie PUBGa z Early Access jeszcze w tym roku. 

Pustynna mapa już w drodze!

[źródło: twitter.com, mweb.co.za, twitter.com - 2]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze