Co w sieciówkach piszczy #26

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 16 Kwiecień 2018
 • Komentuj 5

W życiu tak czasem (często) bywa, że raz z górki, a raz pod górkę. W sumie dotyczy to każdego aspektu, nawet gier. W tym zestawieniu jest podobnie – kilka przyjemnych informacji, kilka przykrych.

Nie ma się co jednak dołować, bo maj powinien być zdecydowanie ciekawszy. Zapowiada się bowiem, że otrzymamy sporo gier wartych uwagi. Chociaż ja wciąż ubolewam, że nowy God of War nie pojawi się na blaszakach. Dawno nie odczuwałem takiej silnej potrzeby nabycia konsoli, ale wiecie jak jest – w moim sercu tylko #PCMR!

Co w dzisiejszym menu?

 1. Nexon musi zapłacić karę za oszukiwanie

 2. Sam Fisher powrócił!

 3. World of Warcraft po polsku?!

 4. Paladins Battlegrounds to teraz Paladins Realm Royale

 5. Dauntless zapowiada otwarte testy beta dla wszystkich!

 6. Nowe DLC do Destiny 2 na początku maja

 7. Battlefront 2 ze skórkami i Ewokami

 8. Final Fantasy XIV i kontrowersyjna aplikacja mobilna


1. Nexon musi zapłacić karę za oszukiwanie

W Azji wprowadzono prawo, według którego przy przedmiotach losowych (skrzynkach z łupami, pakietach kart), należy podawać procentową szansę na zdobycie konkretnego przedmiotu. Wszystko po to, aby ewentualny nabywca wiedział, czego się spodziewać. Firmy w różny sposób starały się obejść to prawo. Nexon został oskarżony o złamanie obowiązującej ustawy w dwóch grach: Sudden Attack oraz Counter Strike Online 2. Coś jest na rzeczy, skoro komisja w Korei (Fair Trade Commission) wydała dwa wyroki w sprawie firmy, która musi zapłacić 5 tysięcy oraz 900 tysięcy dolarów kary. Na efekt nie trzeba było długo czekać – Nexon zapowiedział natychmiastowe ujawnienie wszystkich, potrzebnych danych.


2. Sam Fisher w Ghost Recon Wildlands!

Kultowy tajny agent i specjalista od cichej eliminacji przeciwników powrócił. Niestety, nie jako kolejna część serii Splinter Cell, ale jako bohater w misji Special Operation I. Gracze będą mogli walczyć u boku Sama Fishera, w realiach fikcyjnej Boliwii w przyszłości. To nowe specjalne wyzwanie będzie grywalne solo lub w trybie współpracy dla czterech graczy.

Będzie to jedna najtrudniejszych misji, z jakimi mierzyły się dotąd Duchy. W trakcie tej nocnej misji, gracze będą musieli działać w ukryciu i korzystać z wszelkich dostępnych narzędzi. Po zaliczeniu misji Splinter Cell, gracze otrzymają unikatowe przedmioty, takie jak kultowe gogle sonarowe Sama, nowy filtr noktowizyjny i nie tylko. Do trybu PvP wprowadzony zostanie Echelon, czyli nowa klasa szturmowa. Będzie miał on dostęp do zabawek, którymi zazwyczaj posługiwał się pan Fisher.


3. World of Warcraft po polsku? Być może

Ekipa WoWCenter.pl miała okazję porozmawiać z deweloperami Blizzarda na temat przyszłości World of Warcraft. Padło pytanie na temat polskiej wersji gry – uzyskana odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z jednej strony twórcy zwracają uwagę, że WoW dostępny jest w wielu, różnych językach i są otwarci na nowe rynki. Z drugiej strony aktualnie gra jest ogromna i w związku tym jest masa tekstu do przetłumaczenia. Słowem? Jest szansa, ale nikt niczego nie obiecuje. Wywiad znajdziecie poniżej.


4. Paladins Battlegrounds zmienia się w Paladins Realm Royale

Niby nic specjalnego, ale wraz z tą drobną modyfikacją, idzie fala większych korekt. Realm Royale otrzymuje już oddzielną ikonkę w launcherze gry, chociaż osobnego klienta ściągać nie trzeba. Wprowadzono również możliwość ręcznego tworzenia broni w specjalnych kuźniach. Jeśli posiadany ekwipunek nas nie interesuje, możemy go rozłożyć na shardy i przerobić na coś innego/lepszego. Poza tym nie będzie kamery z oczu postaci, tylko pozostanie widok z za pleców bohatera. Pierwsze zamknięte testy już się rozpoczęły, niedługo serwery mają być dostępne dla wszystkich.


5. Dauntless uruchomi otwartą betę dla wszystkich już za miesiąc

Dokładnie 24 maja każda zainteresowana osoba będzie mogła sięgnąć po oręż i zapolować na potwory. Wtedy bowiem serwery gry otworzą się dla wszystkich graczy. Dauntless to komiksowa konkurencja dla Monster Hunter: World. Z tego co miałem okazję pograć, to omawiany tytuł jest słabszy od MH:W, ale przynajmniej udostępnią go za darmo i jego premiera na PC jest pewna. Jeśli ktoś lubi taki rodzaj zabawy, to zdecydowanie warto dać Dauntless szansę, bowiem nie jest taki zły.


6. Nowy dodatek do Destiny 2 już w maju

Kolejne DLC nazywać się będzie Warmind i wprowadzi nowych bohaterów, przeciwników oraz lokacje. Rozszerzenie zadebiutuje 8 maja, a jego trailer pojawi się 24 kwietnia. I w zasadzie tyle wiemy na jego temat. Co jednak ciekawe, w tym samym momencie wystartuje również 3. sezon zmagań PvP w Destiny 2. Jest to o tyle ważne, że wraz z tym wydarzeniem, wszystkie mapy w trybie Crucible zostaną udostępnione dla graczy za darmo. Nie będzie trzeba zatem posiadać DLC, aby walczyć na danym polu bitwy.

 


7. Battlefront 2 wprowadzi skórki do postaci oraz słodkie Ewoki

Już 18 kwietnia do gry wejdzie aktualizacja o nazwie ”Night on Endor”. Jest ona o tyle istotna, że wprowadza do Battlefront 2 kilka elementów. Po pierwsze, za kredyty zdobywane w grze lub kryształy (waluta premium) będziemy mogli kupić naszym postaciom skórki. Na start będzie ich ponad pięćdziesiąt, więc będzie w czym wybierać.

Po drugie otrzymamy specjalny tryb w gry, w którym wcielimy się w Szturmowców lub słodkie Ewoki. Ci pierwsi będą musieli przetrwać, aż na zalesiony księżyc Endor przybędą posiłki Imperium. Niedźwiedziowate stworki z kolei będą musiały zgnieść siły przeciwników. Haczyk tkwi w tym, że zabity Szturmowiec odrodzi się w szeregach Ewoków!


8. Final Fantasy XIV otrzyma w maju sporą aktualizację oraz aplikację mobilną

Square Enix co trzy, cztery miesiące wprowadza ogromne paczki z zawartością do swojego MMORPG-a. Dzięki tej polityce, gracze nie mogą narzekać na brak rzeczy do robienia. Pod koniec maja będzie podobnie – nowy rajd, dungeon, Beast Tribe Quests, zadania poboczne oraz kampanii fabularnej, a do tego przeciwnik na najwyższym poziomie trudności, czyli Ultima Weapon. Do tego otrzymamy szereg mniejszych poprawek w jobach, PvP, czy nowy ekwipunek.

Oczy graczy zwrócone są jednak w stronę mobilnej aplikacji, którą otrzyma Final Fantasy XIV. Pozwoli ona zarządzać naszym plecakiem, rozmawiać ze znajomymi czy gildią, zapisywać się na wydarzenia, czy korzystać z aukcji. Problem w tym, że program będzie miał jeszcze swoją wersję płatną w postaci comiesięcznego abonamentu. Ta edycja da dostęp do szerszego spektrum opcji. Jakby tego było mało, wystawianie przedmiot przez aplikację ma być ograniczone i dodatkowo płatne. Gracze nie są zadowoleni…


Dzisiaj kończymy tym mobilnym akcentem. Ja z kolei wyruszam na poszukiwania przyjaciół. Muszę bowiem znaleźć kogoś, kto posiada PlayStation 4…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze