Co w sieciówkach piszczy #62

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 27 Styczeń 2019
  • Komentuj 0

Z dumą ogłaszam, że gram w gry single player. Moje postanowienie noworoczne dotyczy wyleczenia się z MMOholizmu i jak do tej pory trzymam się całkiem nieźle. Co prawda nie jestem w stanie odstawić tego typu rozgrywki całkowicie – ostatnio pocinałem w Guild Wars 2  - tak radzę sobie całkiem  nieźle. Zapowiada się, że teraz zjem zęby na Hollow Knight, które wszystkim serdecznie polecam.

Przejdźmy jednak do rzeczy, czyli podsumujmy miniony tydzień w grach sieciowych:

1. Fallout 76 nie przejdzie na Free-to-Play, a tryb PvP nazywać się będzie Survival

2. Riot Games po cinematicu wypuszcza krótką animację o League of Legends

3. Last Oasis to MMO o nomadach żyjących w mobilnych bazach

4. Powstaje nowe MMO w świecie Dragon Ball!

5. Ragnarok Online 2 został skończony

6. Fani Star Wars: The Old Republic ruszają do boju o lepszy byt ich MMORPG-a

7. Switchblade przeszedł na Free-to-Play


1. Fallout 76 nie przejdzie na Free-to-Play, a tryb PvP nazywać się będzie Survival

Bethesda zaprzeczyła plotkom, według których ich najnowsza produkcja miała przejść na model Free-to-Play. Do tego deweloper poinformował, że tryb PvP otrzymamy w marcu. Nazywać się będzie Survival, a standardowa wersja otrzyma nazwę Adventure. Różnić się między sobą mają jedynie brakiem restrykcji oraz kar w walce pomiędzy graczami.

W Survival każdy gracz nie będący z nami w drużynie lub nie uczestniczący w wydarzeniu kooperacyjnymi, oznaczony zostanie, jako wróg. W ten sposób Wirginia Zachodnia ma stać się zdecydowanie bardziej niebezpiecznym miejscem. Co ciekawe, będzie można grać tą samą postacią na obu trybach, a postępy będą współdzielone.


2. Riot Games po cinematicu wypuszcza krótką animację o League of Legends

Fanem anime nie jestem, ale kilka ”chińskich bajek” w życiu się widziało i zdecydowanie nie żałuję. Tak samo, jak najnowszej animacji od Riot Games. Gdyby deweloperzy zdecydowali się na wydanie anime o League of Legends, to jestem przekonany, że widzowie by się znaleźli. Zresztą, oglądajcie sami i oceniajcie.


3. Last Oasis to MMO o nomadach żyjących w mobilnych bazach

W Last Oasis gracze wcielać się będą w nomadów, którzy preferują koczowniczy tryb życia. Ich zadaniem będzie budowa wielkich Walkers, czyli drewnianych machin przypominających statki. Służą one do przemieszczania się całym klanem po świecie gry oraz pozwolą dostać się w teoretycznie niedostępne miejsca. Walkers będzie można ulepszać oraz wyposażać w różne komponenty, dzięki czemu spełnią inne, dodatkowe role.

Tytuł ten określany jest, jako ”Clan-Based Nomadic Survival MMO” i tworzony jest we wrocławskim studiu. Projekt zadebiutuje na Steamie w formie Early Access już tej wiosny.


4. Powstaje nowe MMO w świecie Dragon Ball!

Dragon Ball Time and Space Legend tworzone jest przez chińskie studio i wygląda na to, że to oficjalny projekt MMORPG. Współpracuje bowiem przy nim Bandai Namco, więc najwidoczniej deweloperzy się dogadali, a licencja na wykorzystanie tak znanej marki została udzielona.

O samej produkcji niewiele wiemy, bowiem dostępna jest jedynie w Chinach w zamkniętych testach beta. Niemniej całość wygląda całkiem ładnie, chociaż do dynamiki starć można byłoby się przyczepić. Warto mieć Dragon Ball Time and Space Legend na swoich radarach – kto wie, może uda się dzięki temu wypatrzyć jakieś smocze kule?:)


5. Ragnarok Online 2 został skończony

Dosłownie. Deweloperzy poinformowali, że (nieudana) kontynuacja legendarnego MMORPG-a nie otrzyma więcej aktualizacji. Oznacza to, że tytuł ten pozostanie w takiej formie, jaka jest obecnie. Nie będzie żadnych nowości, czy poprawek. Spokojnie, serwery dalej będą dostępne. Warto przy tym nadmienić, że pierwowzór dalej jest rozwijany.


6. Fani Star Wars: The Old Republic ruszają do boju o lepszy byt ich MMORPG-a

Nie ma co ukrywać - Star Wars: The Old Republic to totalnie zmarnowany potencjał. O ile tytuł ten można pochwalić za naprawdę przyjemną kampanię fabularną i fantastyczną historię każdej, dostępnej klasy, tak jeśli chodzi o aspekt MMORPG to jest… kulawy, aby nie powiedzieć brzydziej. Sytuacja jest na tyle nieprzyjemna, że fani tej produkcji postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Ruszyła petycja, która zwrócić ma uwagę EA Games oraz Disney na ten tytuł i przypomnieć firmom, że Star Wars: The Old Republic istnieje. Gracze domagają się zwiększenia środków dla studia obsługującego tego MMORPG-a, aby mógł być on dalej rozwijany. Jeśli chcecie oddać swój głos, to odsyłam tutaj. Niech Moc będzie z Wami!


7. Switchblade przeszedł na Free-to-Play

Połączenie gry MOBA z samochodami oficjalnie przeszło już na Free-to-Play. Pisałem Wam dawno temu o tym tytule, ale jakoś zniknął z mojego radaru. Aż tu nagle deweloperzy informują, że szas-pras – Switchblade jest już dostępny i to za darmo. Jeśli zatem macie akurat ochotę na nieco zręcznościowej rozwałki to zapraszam w to miejsce.


Koniec! Ende! End! Einde! Fund! Konec! Fin! Final! Fine! Cabo! Znaczy no, tyle na dzisiaj!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze