Co w sieciówkach piszczy #29

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 06 Maj 2018
 • Komentuj 0

I majówka minęła jak z bicza strzelił. O dziwo, w świecie gier działo się i to całkiem niemało. W sumie w tym czasie miałem więcej roboty, niż się spodziewałem. Nie to, żebym marudził, czy coś, prawda? Zresztą, cały maj zapowiada się niezwykle pracowicie. Tyle premier w jednym miesiącu dawno nie było. Nie chcę krakać, ale wychodzi na to, że będzie w co grać! PS Znowu sporo gadania o battle royale ;/

O czym dzisiaj możecie poczytać?

 1. Destiny 2 znajdziecie w Humble Bundle!

 2. Gianluigi „Gigi” Buffon w World of Tanks

 3. Riders of Icarus zapowiada nowości po roku nicości

 4. Rust wprowadza neutralną strefę kontrolowaną przez NPC

 5. Co ma IKEA do Conan Exiles?

 6. Midair to również darmowa alternatywa dla Tribes: Ascend

 7. Zakaz handlu w Playerunknown's Battlegrounds

 8. Battlerite tego lata dostanie tryb battle royale!

 9. Meteor uderzył w 4. sezonie Fortnite


1. Destiny 2 znajdziecie w Humble Bundle!

To nie żart, Bungie połączyło siły z Humble Bundle i udostępniło podstawkę Destiny 2. Jeśli chcecie wejść w posiadanie gry to musicie opłacić abonament na jeden miesiąc, który kosztuje 12 dolarów. W pakiecie dostaniecie również i inne bonusy, a do tego wesprzecie różne akcje charytatywne. Po miesiącu nie musicie przedłużać subskrypcji, więc niewiele tracicie. Destiny 2 za jakieś 40 złotych to moim zdaniem zacny interes. Zainteresowanych odsyłam tutaj.


2. Gianluigi „Gigi” Buffon w World of Tanks

To również nie jest dowcip. Legendarny, włoski bramkarz został zwerbowany przez Wargaming do World of Tanks. Wszystko z powodu wprowadzenia włoskiego drzewka technologicznego do gry.  W ramach współpracy słynny piłkarz został przedstawiony w grze jako dowódca czołgu. Został także ambasadorem linii włoskich pojazdów i użyczył swojego głosu włoskim załogom. Włoskiego drzewko technologiczne składa się z 11 nowych pojazdów,  dostępnych od 2 maja.


3. Riders of Icarus zapowiada nowości po roku nicości

Deweloperzy Riders of Icarus chyba przypomnieli sobie, że warto zaktualizować grę. Niemal od roku ten MMORPG nie otrzymał żadnej, większej aktualizacji zawartości i większość osób spisała go na straty. Niedawno twórcy ogłosili światu, że przepraszają za milczenie. Projekt zostaje przywrócony do pełnej funkcjonalności i najbliższe miesiące przyniosą sporo nowości – nowy region, mechaniki, przedmioty oraz wierzchowce. Ciekawe, czy warto było tyle czekać…


4. Rust wprowadza neutralną strefę kontrolowaną przez NPC

Naukowcy mają swój skrawek ziemi w Rust. To frakcja NPC, która pozwala odwiedzić swój teren i nie zaatakuje gracza, o ile ten będzie przestrzegał zasad. Jakich? Zero lootowania, zabijania, spania, czy nawet noszenia broni. W innym wypadku jajogłowi otworzą ogień, a automatyczne działka namierzą cel. Z placówki można korzystać, jako formy neutralnego gruntu oraz kupować z maszyn niektóre przedmioty. Do tego produkcja wzbogaciła się o pełny strój nurka, który można znaleźć na wyspie. Morskie głębiny Rust skrywają różne tajemnice, więc warto wyposażyć się w taki ekwipunek.


5. Co ma IKEA do Conan Exiles?

To wbrew pozorom nie jest głupie pytanie. Funcom stara się bowiem rozwiązać kwestię tego, co by było, gdyby do naszych czasów trafił barbarzyńca. Przy okazji to świetna reklama gry, akurat przed jej premierą. Conan Exiles zadebiutuje 8 maja na PC oraz konsolach. Poniżej wstawiam jeden filmik, a pozostałe dwie reklamy znajdziecie na kanale gry.


6. Midair to również darmowa alternatywa dla Tribes: Ascend

Stare dzieło Hi-Rez, czyli Tribes: Ascend nie jest i nie będzie rozwijane, a szkoda. Moim zdaniem była to bowiem dobra, sieciowa strzelanka. Na szczęście od teraz mamy Midair, czyli duchowego następcę tego tytułu, który również dostępny jest za darmo. I to nie tak, że to nowa produkcja. Była wcześniej dostępna, ale odpłatnie i to w wydaniu Early Access. Na szczęście Midair przeszedł sporą transformacje i może znajdzie jakieś zainteresowanie wśród graczy. Zainteresowanych odsyłam tutaj.


7. Zakaz handlu w Playerunknown's Battlegrounds

W PUBG można zdobywać skórki do broni czy postaci i traktowane są one jako ekwipunek Steam. Sami decydujemy co z nimi zrobimy, czy używamy, czy też sprzedamy. Mamy do dyspozycji market platformy Valve lub wymianę bezpośrednio z jakimś kontem. Ta ostatnia opcja została zablokowana w Playerunknown's Battlegrounds. Okazało się bowiem, że strony trzecie nadużywały jej i prowadziły nielegalne transakcje. Nie dość, że zarabiały na pracy deweloperów to równie często dochodziło do oszust i wyłudzeń. Z tego powodu handlarzom pozostał market Steama. PUBG Corp. ogłosiło, że przywrócą opcję, gdy znajdą odpowiednie rozwiązanie problemu.


8. Battlerite tego lata dostanie tryb battle royale!

Wiem, zaczniecie zaraz kręcić nosem, że kolejny battle royale. Tym razem jednak proszę o wstrzymanie się. Battlerite to całkiem fajny brawler, który ma już sporo elementów tego gatunku. I moim zdaniem tryb Battlerite Royale może rzeczywiście się sprawdzić. Jeszcze tego lata dwudziestu bohaterów wyląduję na wyspie, która będzie trzydzieści razy większa, niż dotychczasowe areny. Nie zabraknie zmniejszającego się pola bitwy, zdobywania przedmiotów wzmacniających oraz walki o przetrwanie. Zwycięzca może być tylko jeden! Czemu to może zadziałać? Battlerite oferuje widok z góry, sterowanie WASD, zręcznościowy charakter oraz mnóstwo skill shotów. Dlatego twierdzę, że to ma ręce i nogi, pozostaje jedynie poczekać na konkrety :)


9. Meteor uderzył w 4. sezonie Fortnite

Najpopularniejszy battle royale ma się dobrze. Niedawno rozpoczął się czwarty sezon zmagań, który wprowadził sporo nowości. Meteor rąbnął w mapę, zmiatając z powierzchni magazyny Dusty Depot, a  przy okazji dziurawiąc lub uszkadzając również inne miejscówki. Pojawiło się również kilka nowych lokacji, specjalne kamienie w kraterach, które dają super skok przez ograniczony czas, superbohaterskie skórki oraz nowy Karnet Bojowy. Co ciekawe, jest jeszcze lepszy niż ostatnim razem i naprawdę zachęcam do kupienia go. Oferuje bowiem jeszcze więcej wyzwań i łakoci!


To wszystko w dzisiejszym ”Co w sieciówkach piszczy”. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze