Trwa #ROG4Creators! Chcesz stworzyć grę?

  • Autor: ja, rock
  • Opublikowano: 05 Grudzień 2021
  • Komentuj 0

Jeszcze do 19.12 można wziąć udział w jednym z dwóch konkursów w ramach akcji #ROG4Creators marki ASUS Republic of Gamers. Do wygrania jest nowoczesny laptop, prawie 3000 zł na gamingowe zakupy oraz wartościowe kursy i szkolenia. W pierwszym zadaniu do przesłania jest propozycja swojej gry stworzonej w programie Unity, a w drugim do rozwinięcia jest pomysł na jej bohatera. Konkursy bazują na pierwszej polskiej komercyjnej grze na PC z 1992 r. „Electro Body”, która przez uczestników ma zostać odświeżona.

Trwa #ROG4Creators. Chcesz stworzyć grę?

To już kolejna odsłona projektu #ROG4Creators, który wspiera młodych twórców różnych branż łączących kreatywność i zamiłowanie do gier. Tym razem akcja skierowana jest do osób, które tworzą gry, zaczynają to robić lub chciałyby sprawdzić, czy to zajęcie dla nich. Zarówno w obszarze tworzenia ich w programach takich jak Unity, ale także pisania pomysłów. W konkursach warto spróbować swoich sił, bo czekają wartościowe nagrody, to m.in. laptop ASUS ROG Zephyrus M16, profesjonalne kursy z tworzenia gier, bony na zakupy, ale także wizyta i warsztaty w znanym polskim studiu produkcyjnym – Ten Square Games.

2 konkursy - do stworzenia gra lub pomysł!

Kampania #ROG4Creators podzielona jest na 2 konkursy. W pierwszym do stworzenia jest gra w programie Unity. Jest to zadanie skierowana do osób, które już tworzą lub chcą spróbować stworzyć grę przy użyciu słynnego silnika do produkcji gier komputerowych. Organizatorzy przygotowali dla uczestników grę inspirację „Electro ROG” (Gra „Electro Body” w odświeżonej szacie graficznej), którą każdy uczestnik może rozwijać lub na jej bazie stworzyć coś swojego.

Przygotowane zostały także specjalne tutoriale krok po kroku z tworzenia w Unity, udostępnione zostały elementy graficzne i assety do wykorzystania w pracy, a na stronie konkursu można pobrać program. Na autorów najciekawszych gier czekają wartościowe nagrody, w tym laptop ASUS ROG Zephyrus M16, ale także kursy i warsztaty w studiu produkcyjnym Ten Square Games.

W drugim konkursie uczestnicy muszą krótko opisać pomysł na bohatera nowej gry „Electro ROG”. Zaproponowane zostały 3 wyjściowe kierunki. Konkursowicz wybiera jeden i rozwija go. Dla autorów najlepszych prac tego zadania czekają bony na zakupy gier, m.in. 1500 zł za 1. miejsce oraz wizyta i warsztaty w Ten Square Games, a także zestawy gadżetów.  

W konkursach może wziąć udział każdy, a te trwają do 19.12. Wystarczy wejść na stronę https://rog4creators.pl/. Tam znajdują się także wszystkie szczegóły i materiały. Serdecznie zapraszamy!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze