Do Telltale idzie nowe

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Styczeń 2018
  • Komentuj 2

Znane ze świetnych przygodówek studio Telltale Games od dłuższego czasu musi mierzyć się z zarzutami o niezbyt atrakcyjny wygląd swoich gier. Czyżby miało się to niedługo zmienić za sprawą Unity?

Tales from the Borderlands, Gra o Tron, The Wolf Among Us, Minecraft Story Mode, Batman czy wreszcie legendarny już dziś The Walking Dead, to bezapelacyjnie jedne z lepszych przygodówek stworzonych przez Telltale. Szkoda tylko, że od bardzo dawna studio nie zmieniło nic w napędzającym ich gry silniku. W sieci nie od dziś słychać głosy, że Telltale powinno coś z tym zrobić, bo ich gry zaczynają coraz wyraźniej odstawać od konkurencji.

Latka lecą, a silnik wciąż ten sam. Idą zmiany?

Wygląda na to, że świadome tego jest też samo Telltale, bo studio jest w trakcie poszukiwania nowych pracowników. I to nie byle jakich, bo potrzebny jest człowiek, który znałby się na... silniku Unity! 

Kandydat będzie musiał pochwalić się co najmniej trzyletnim doświadczeniem projektowania gier na Unity, a jednym z jego wielu obowiązków będzie aktywne branie udziału przy projektowaniu gry. Przyszły pracownik będzie też ''pracował w małej grupie produkcyjnej'' oraz ''popychał granice tego, w jaki sposób gracze konsumują i doświadczają gry''. Słowem: standard.

Nowy sezon, nowy silnik?

Nie chciałbym nic mówić, i jest to totalny strzał z mojej strony, ale oczami wyobraźni widzę jak tegoroczne The Wolf Among Us Season 2 porzuca zużyty Telltale Tool (wykorzystywany od początku istnienia firmy czyli 2004 roku) i przerzuca się na nowiutkiego Unity. Bo chyba już czas najwyższy, nie? Teraz tylko musimy czekać na jakieś mniej lub bardziej oficjalne potwierdzenie od Telltale.

[źródło: telltale.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze