''To po prostu nieprawda''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Luty 2016
  • Komentuj 2

Konsole nie wstrzymują PCtów mówi Ubi

Konsole nie wstrzymują PCtów mówi Ubi

Kilka dni temu do sieci trafił film z rozgrywki The Division, w którym jeden z deweloperów powiedział, że gdyby nie konsole to gra zaoferowałaby znacznie więcej. Dziś Ubi spieszy z wyjaśnieniami i kategorycznie zaprzecza takim tezom.  Chodzi dokładnie o film z 4 lutego, w którym wypowiada się jeden z pracowników studia. Przewinicie do 13 minuty bo to właśnie wtedy padły słowa, w okół których powstało całe zamieszanie:
W materiale usłyszycie, że Ubisoft zawsze traktował PC jako oddzielną platformę. Dlatego firma musiała uważać żeby nie popuścić wodzy fantazji zbyt daleko i żeby gra nie wyglądała na komputerach osobistych zbyt dobrze względem tego co dostaną gracze konsolowi. Deweloper twierdzi, że taka sytuacja nie byłaby ''fair''. Widać szefostwu Ubi takie postawienie sprawy bardzo się nie spodobało i za pośrednictwem serwisu Gamespot postanowili wypowiedź sprostować: ''Dotarło do nas, że komentarz jednego z członków naszej drużyny został odebrany przez społeczność jako taki, który sugeruje że PCtowa wersja The Division jest ''ograniczona'', a to po prostu nie jest prawda''. Dowiadujemy się także, że wersja na PC była tworzona od podstaw, a nie jedynie przeniesiona z którejś z konsol. W oświadczeniu Ubi mówi, że jest pewne satysfakcji jaką PCtowa wersja The Division przyniesie graczom na tej platformie. Potwierdzać to mają niedawno przeprowadzone beta testy i pochlebne opinie graczy jakie dotarły do producenta. Zaznaczono także, że zarówno gracze na PCtach jak i konsolach otrzymają możliwość zmiany ustawień graficznych w The Division. Co prawda ilość opcji na konsoli zamknie się między wyborem większej ilości klatek na sekundę, a ładniejszym wyglądem. Rozmówca Gamespota w żaden sposób nie zaadresował problemów z oszukującymi cwaniakami, którzy byli zmorą bety. Niewidzialność, nieskończoną amunicję czy superprędkość można było łatwo zdobyć zmieniając nieco w plikach źródłowych gry. Premiera The Division zaplanowana jest na 8 marca 2016, czyli już za niecały miesiąc. maxresdefault [źródło: gamespot.comTeam Epiphany]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze