Titan Quest: Atlantis - szukamy atlantydy

  • Autor: Michał Wojewódka
  • Opublikowano: 11 Maj 2019
  • Komentuj 0

 

W roku 2016 THQ z okazji dziesiątych urodzin Titan Quest ukazała się odświeżona edycja gry. Anniversary Edition początkowo wylądowało jedynie na PC jednak z biegiem lat doczekało się też portu na inne platformy. Niewiele różniła się od wersji z roku 2006. Gracz ponownie został rzucony w inspirowany mitologiami z Grecji, Egiptu, Babilonu i Chin świat, w którym mierzył się zadaniem uchwycenia zbiegłych tytanów. W ramach tej odsłony zawarty był też dodatek Immortal Throne, gdzie fabuła przeniosła się do greckiej krainy umarłych, czyli Hadesu. Jeszcze rok później wypuszczony został dodatek Ragnarok, który jak łatwo się domyślić, przenosił nas na daleką północ Europy. Nie jest to jednak ostatni epizod tej historii.

Dziewiątego maja na Steam ukazał się najnowszy dodatek do kultowego hack’n’shacha.

Titan Quest Atlantis. Najważniejszym punktem dodatku jest kolejna przygoda. Tym razem znów powraca ona do legend Peloponezu. Bohater wraz z napotkanym przez siebie podróżnikiem, spróbują odnaleźć mityczną Atlantydę. Pomijając opcję solowego cieszenia się fabułą, dostępna jest też opcja kooperacji obejmującej nawet sześć osób. Dodatkowo wprowadzany jest nowy tryb gry - Tartar. Można w nim zmierzyć się z niekończącymi się falami wrogów. Całość jest urozmaicona za pomocą losowych wyzwań.

Oczywiście są też inne rozwinięcia. Jak to w grze z podgatunku masowego mordowania wrogów, nie mogło zabraknąć nowych przedmiotów. Gracze dostaną też do dyspozycji dodatkowy poziom umiejętności dla każdego mistrzostwa. Ponadto usprawniono też samą rozgrywkę i grafikę.

Miło zobaczyć, że pojawiają się jeszcze projekty od wydawców, które pomagają utrzymać stare marki w ich dawnej formie. Jeśli posiadacie już dotychczasowe części gry do 16 maja wydacie na DLC 10% mniej czyli 53.99 PLN. Dla tych, którzy nie posiadają jeszcze w swojej kolekcji Titan Questa, przygotowano specjalną paczkę zawierającą zarówno odświeżoną wersję gry, jak i wszystkie dodatki za 89.73 PLN, a więc o 53% mniej niż wynosi ich standardowa cena.  

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze