The Mighty Quest For Epic Loot powróci, ale…

Są takie produkcje, którym niewiele brakuje, aby były doskonałe. Zazwyczaj okazuje się, że fundusze są niewystarczające i deweloperzy muszą iść na kompromis. Ostatecznie przez to gra nie zyskuje aż takiej popularności, dzięki czemu znika z radarów. Podobną historię spotkało The Mighty Quest For Epic Loot Ubisoftu, które ogłasza swój triumfalny powrót. Jest jednak jedno, całkiem spore ”ale”…

The Mighty Quest For Epic Loot był przyjemnym połączeniem action-RPG. Tworzyliśmy postać, a następnie udawaliśmy się do zamczyska, polując na pozostawione w nim skarby. Po drodze przedzieraliśmy się przez hordy przeciwników, unikaliśmy pułapek i dawaliśmy się we znaki twórcy danego wyzwania.

Należy bowiem pamiętać, że urok tego tytułu polegał na tym, że etapy projektowane były przez graczy, a plansze to były ich zamki. Zatem rozgrywka dzieliła się na dwa tryby. W pierwszym byliśmy poszukiwaczem przygód, odwiedzający lochy, a w drugim projektowaliśmy swoje zamczysko, wyposażając je w odpowiednie zabezpieczenia przez włamywaczami.

Muszę przyznać, że zabawa była przednia, kiedy nasz wymyślny labirynt miał jednak pewną lukę, którą co sprytniejsi gracze wykorzystywali. Motywowało to, aby starać się jeszcze bardziej. W drugą stronę działało to zresztą identycznie.

W czym zatem tkwił problem? Z czasem zaczęło brakował aktualizacji oraz nowej zawartości. Przełożyło się to na ubywającą liczbę graczy i zakończyło zamknięciem serwerów pod koniec 2016 roku. Teraz Ubisoft informuje, że The Mighty Quest For Epic Loot powraca po prawie trzech latach niebytu. Niemniej nie, jako PC-towy tytuł, ale mobilna produkcja. Skrócono nawet epicki tytuł – przed Wami po prostu The Mighty Quest.

Premiera gry na Androida oraz iOS zaplanowana została na 9 lipca. Zainteresowanych zapraszam tutaj, a samemu idę płakać w kącie…

[Źródło: Ubisoft]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze