The Last of Us zobaczymy na HBO, jako serial!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 06 Marzec 2020
  • Komentuj 1

Kiedyś, jak byłem małym szkrabem (to było naprawdę bardzo dawno temu) to słyszałem, że gry nikomu się nie przydadzą. To medium głupie, w żaden sposób nie rozwijające i nie służy niczemu. Dzisiaj czy jesteście w stanie powiedzieć to samo? Zwłaszcza, gdy na podstawie niektórych gier powstają książki (np. seria Wiedźmin, kappa), filmy, czy seriale. Za przykład posłuży mi The Last of Us.

The Last of Us, jako serial od HBO

HBO ma ostatnio całkiem niezłą, serialową passę. Netflix poszalał z Wiedźminem, więc najwidoczniej włodarze konkurencyjnej „stacji” uznali, że pora sięgnąć po fenomen growy. I zdecydowano, że pora zekranizować konsolowy hit, The Last of Us. Nie, to nie żart, Sony oraz Naughty Dog rzeczywiście współpracują z HBO przy wydaniu serialu opartego na wspomnianej grze.

Serial opowiadać będzie o wydarzeniach z pierwszej części (tak przy okazji, kontynuacja, czyli The Last of Us 2, wydana zostanie w maju). Będziemy obserwowali perypetie Joela, szmuglera, który zatrudniony został do wyciągnięcia nastoletniej Ellie ze strefy pełnej zombie. Nie będę tutaj rzucał spoilerami, więc taki opis powinien Wam wystarczyć.

Z ciekawostek warto dodać, że za scenariusz odpowiadać będzie Craig Mazin, czyli twórca serii Czarnobyl, który już zapowiedział współpracę z Neilem Druckmannem, czyli osobą odpowiedzialną za materiał źródłowy.

Czyżby szykowała się pełnoprawna ekranizacja gry? Na szczegóły, jak obsada, czy data premiery serialowego The Last of Us przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale powiem Wam tak – jaram się!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze