Terroryści subskrybują PewDiePie

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 15 Marzec 2019
  • Komentuj 5

„Pamiętajcie chłopaki, subskrybujcie PewDiePie” - te słowa podczas transmitowanego na żywo zamachu terrorystycznego na dwa meczety w Nowej Zelandii wypowiedział sprawca tragedii. W ciągu kilku chwil na jego panowanie cień rzuciły czarne chmury.

PewDiePie został zupełnie nagle i bez realnego powodu wciągnięty w najtragiczniejszą strzelaninę w historii Nowej Zelandii. Chwilę przed godziną 3 rano naszego czasu, czworo uzbrojonych napastników rozstrzelało około 50 osób, a drugie tyle pozostawiło rannych. Brenton Tarrant, jeden z terrorystów, oprócz transmitowania tragedii opublikował ponad 70 stron manifestu, z którego jasno wynika, że atak miał charakter zemsty na tle rasistowskim. Jako że wyrażamy głęboki szacunek dla ofiar nie będziemy przedstawiać ani nagrania, ani treści samego manifestu, by nie rozprzestrzeniać jego przesłania.

Warto wspomnieć, że w Nowej Zelandii o dostęp do broni może ubiegać się każdy, kto ukończył 16 rok życia. Mimo wszystko w 1992 roku mocno zaostrzono wymagania, które trzeba spełniać. 

Wszyscy sprawy bezpośrednio zaangażowani w strzelaninę zostali zatrzymani, ale sprawa ta nie zakończy się tylko na żałobie w Nowej Zelandii i na świecie. PewDiePie już nie pierwszy raz kojarzony jest z rasizmem, a wcześniej mocno musiał tłumaczyć się z wypowiedzi o ''czarnuchach''. Dziś musi odeprzeć ataki, jakoby miał być powiązany z zamachem w Nowej Zelandii. Oczywiście, terrorysta mógł nawet subować kanał streamera, ale wciąż absurdalne wydaje się oskarżanie Szweda o dzisiejsze wydarzenia. 

To co jednak jest ważniejsze to spokój rodzin ofiar, a nie medialna nagonka na streamera i szukanie rozgłosu dla chorych manifestów terrorystów przed uderzanie w popularność PewDiePie.

[Źródło: twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze