Siemanko YouTube Red!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Październik 2015
  • Komentuj 3
YouTube bez reklam, z ekskluzywnym kontentem, możliwością oglądania filmów w trybie offline i dostępem do YouTube Music - tak działał będzie YouTube Red, który 28 października zadebiutuje w Stanach za skromne 10 dolarów miesięcznie.  Od dłuższego czasu mówiło się, że Google chce pójść w ślady cieszących się dużą popularnością serwisów takich jak choćby Netflix i to właśnie YouTube Red jest spełnieniem tego planu. Już 28 października każdy chętny na terenie Stanów Zjednoczonych będzie mógł zapisać się do nowej usługi. Miesięczna subskrypcja YouTube Red wyniesie 9,99$ (pierwszy miesiąc testów będzie darmowy) w zamian serwis zaoferuje dostęp do przygotowywanych specjalnie pod tą platformę programów. Chyba najfajniejszą sprawą jeśli idzie o subskrypcję będzie YouTube Originals. To właśnie tu największe gwiazdy światowego YouTube'a będą przygotowywały specjalne filmy dostępne tylko i wyłącznie dla subskrybentów. Zdecydowanie najważniejszą postacią biorącą udział w tym projekcie jest PewDiePie, obecnie największa gwiazda YouTuba. Wraz z twórcami serialu The Walking Dead pracuje nad programem ''Scare PewDiePie'', w którym Pew będzie przeżywał najróżniejsze sytuacje odtworzone z jego ulubionych gier, zresztą tutaj macie zapowiedź:
To oczywiście nie wszystko. W swoim blogu YouTube ujawnia pełną listę filmów i seriali tworzonych specjalnie z myślą o YouTube Red i znajdziecie tam produkcje edukatorów, komików, piosenkarzy czy poszukiwaczy przygód. Póki co mowa jest o 10 projektach, wliczając to ten do którego oglądania potrzebne będą gogle VR. Co wydaje się w tym wszystkim najtrudniejsze? Chyba namówienie ogromnej ilości osób oglądających YouTube do płacenia. W końcu od zawsze wszystko było tam dostępne dla każdego za darmo. Jak wielu z Was zdecydowałoby się na wydanie około 40 złotych za dostęp do ekskluzywnej zawartości? To oczywiście zależy od samej zawartości, ale w Polsce nie przekonamy się o tym jeszcze przez jakiś czas. Samo Google nie wie dokładnie kiedy YouTube Red będzie dostępny poza USA, mowa jest tylko o ''jak najszybszym'' rozciągnięciu tej usługi poza terytorium Stanów. [źródło: youtube-global.blogspot.commoney.cnn.com, bbc.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze