Tego gracza nie ominiesz

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Czerwiec 2016
  • Komentuj 1

Opcja unikania pewnych graczy okazała się katastrofą

Opcja unikania pewnych graczy okazała się katastrofą

Blizzard intencje miał dobre - chciał pozwolić graczom na wybieranie z kim chcą, albo z kim nie chcą grać dzięki opcji "Avoid This Player''. Problem pojawił się kiedy światowa czołówka Overwatcha nie mogła dołączyć do żadnego meczu. Jeśli jesteście kompletnie zieloni w Overwatcha, to trafienie na kogoś, kto betę dostał jako jeden z pierwszych - mechanikę ma w małym palcu, a mapy nie stanowią przed nim żadnej tajemnicy- może być ciężkim przeżyciem. Zazwyczaj kończy się to wyświetleniem naszej ksywy pod koniec meczu, jako ofiary najlepszego zagrania całego pojedynku. Druga sprawą mieli być toksyczni gracze. Kto miałby ochotę grać z kimś, kto non stop spamuje na czacie, a do tego utrzymuje, że co noc ma bardzo bliskie kontakty z Twoją mamą? Klikamy ''Avoid This Player'' i już mamy spokój. Proste? Proste! Z tym, że nie do końca. Reżyser gry Jeff Kaplan wyjaśnia na blogu, że sprawa ma także drugą stronę. Po pierwsze system nie zawsze działał jak należy i mimo prób uniknięcia meczu z trollami i tak nas z nimi łączył. Po drugie i chyba ważniejsze z punktu widzenia Blizzarda, najlepsi gracze w Overwatacha mieli problem z dołączeniem do jakiegokolwiek meczu - po prostu zwykli ''casuale'' nie mieli ochoty by taki pros co chwilę ich zabijał.

Dobrymi chęciami to droga do piekła jest wybrukowana

Dobrymi chęciami to droga do piekła jest wybrukowana

''Niedawno zdaliśmy sobie sprawę, że ''Avoid this player'' siał spustoszenie w matchmakingu'' napisał Kaplan. ''Jeden z najlepszych graczy Wdową narzekał, że za każdym razem musi bardzo długo czekać w kolejce. Przyjrzeliśmy się temu i odkryliśmy, że setki graczy próbowały go unikać (to miły koleś, nie chcieli z nim grać nie dla tego, że się źle zachowywał). Końcowy wynik był taki, że strasznie długo zajmowało mu znalezienie meczu. Najgorsze było to, że kiedy w końcu mu się udało, to łączył się z graczami o bardzo małych umiejętnościach'' narzeka reżyser gry. Dlatego Blizzard postanowił, że kolejny patch całkowicie wyłączy możliwość unikania konkretnych zawodników. ''System był zaprojektowany z najlepszymi intencjami, ale wyniki były katastrofalne'' możecie przeczytać na Battle.net. Czy dostaniemy coś podobnego do ''avoid this player'' w zamian? Odpowiedź brzmi: nie. Zamiast tego Blizzard planuje ciągle udoskonalać system matchmakingu tak, by nie pojawiały się problemy ze znajdowaniem graczy na naszym poziomie.

Blizzard kończy z opcją ''Avoid this player'' na dobre

Blizzard kończy z opcją ''Avoid this player'' na dobre

[źródło: us.battle.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze